Nietypowy szczegół w akcie urodzenia księcia George’a. Zawód księżnej Kate zaskakuje

2023-07-21 14:39

Książę George — przyszły król Wielkiej Brytanii — w ten weekend obchodzi 10. urodziny. Wypłynął nietypowy szczegół związany z jego aktem urodzenia. Zawód księżnej Kate wielu zaskoczył.

Księżna Kate
Autor: PHOTO MARCIN GADOMSKI SE / EAST NEWS Nietypowy szczegół w akcie urodzenia księcia George’a. Zawód księżnej Kate zaskakuje

Książę George urodził się 22 lipca 2013 roku i w ten weekend obchodzi 10. urodziny. Z niecierpliwością wyczekiwane narodziny royal baby dekadę temu było w mediach wydarzeniem numer jeden.

Podał portal mirror.co.uk przypomniał jaki zawód wpisano księżnej Kate w akt urodzenia jej pierworodnego. Wielu może być zaskoczonych.

Zobacz także: Książę William i księżna Kate otworzyli atrakcję dla dzieci. Cena zwala z nóg

Cytaty na urodziny - 20 najlepszych cytatów urodzinowych do wpisania na kartkę z życzeniami

Cała wieś przyszła na urodziny Poli

Przyszły król

Książę George Alexander Louis skończy 22 lipca 10 lat. Narodziny pierwszego royal baby wywołały prawdziwą królewską gorączkę. Odliczano już ostatnie tygodnie i gdy para w końcu ogłosiła narodziny synka, wszyscy byli wprost zachwyceni.

Media podają, że książę George mógłby mieć wszystko, o czym zamarzy, ale księżna Kate przestrzega zasad wychowania. To, co jest jednak dla nich najważniejsze to okazywanie miłości, bezpieczeństwo i stabilne środowisko.

W tym tygodniu media obiegła informacja, że młody książę nie będzie musiał wstąpić do sił zbrojnych. Do tej pory była to tradycja, której ściśle oczekiwano od większości męskich spadkobierców. Decyzja w tej kwestii będzie należała do niego.

Zaskakujący szczegół w akcie urodzenia

Rodzice księcia Georga, pomimo tego, że ich dziecko zasiądzie kiedyś na tronie, nie byli zwolnieni z zarejestrowania narodzin syna. Musieli uzyskać akt urodzenia i wypełnić niezbędne formularze.

Akt urodzenia zawierał pełne imię i nazwisko, datę narodzin, miejsce urodzenia oraz dane dotyczące zawodu rodziców. Jak się okazuje, zapis dotyczący zawodu księżnej Kate wzbudził duże zaskoczenie.

„Księżniczka Wielkiej Brytanii” – podał portal.

Zawód ten wywołał pewne zaskoczenie, ponieważ nastąpiło to zanim została księżną Walii. Miała wówczas jeszcze tytuł księżnej Cambridge. Z racji poślubienia księcia Williama jest jednak księżniczką. Wyjaśniono, że tytuł księżnej ma pierwszeństwo podczas oficjalnych wydarzeń.

Warto podkreślić, że w zawodzie księcia Williama wpisano „Książę Wielkiej Brytanii”, choć w tamtym czasie był pilotem helikoptera w Królewskich Siłach Powietrznych.

Źródło: mirror.co.uk

Czytaj także: Lista zadań dla taty po narodzinach dziecka — formalności, które musi załatwić

Jak zarejestrować dziecko urodzone za granicą?