Niezwykłe zdjęcia kobiet po mastektomii towarzyszą kampanii #Pomacajsie

2022-06-27 16:03

Niezwykłą sesja zdjęciowa kobiet po mastektomii towarzyszy kampanii #Pomacajsię, której celem jest zachęcenie pań do samobadania piersi. Zobacz niezwykłą galerię odważnych zdjęć Amazonek, które wygrały walkę z rakiem. Organizatorzy kampanii zapraszają na piknik i bezpłatne badania mammograficzne już 2 lipca.

Niezwykłe zdjęcia kobiet po mastektomii - zobacz sesje fotograficzne towarzyszące kampanii #Pomacajsie
Autor: screen/ facebook@PomacajSie

Już w najbliższy weekend odbędzie się w Warszawie piknik prozdrowotny ‘’ZDROWIE W TWOICH RĘKACH”. To kolejna już akcja Fundacji Kochasz Dopilnuj, promująca profilaktykę raka piersi u kobiet oraz raka jąder i prostaty u mężczyzn.

Impreza jest częścią kampanii #Pomacajsię, która ma na celu propagowanie samobadania piersi, dlatego na evencie na warszawskim Powiślu stanmie mammobus, w którym można będzie zrobić sobie darmowe badanie mammograficzne, posłuchać wykładów specjalistów z dziedziny onkologii wziąć udział w dziesiątkach innych warsztatów i atrakcji.

Kampanii #Pomacajsię w mediach społecznościowych towarzyszą piękne czarno-białe zdjęcia kobiet mastektomii, które zdecydowały się na odważne zdjęcia. Ich przesłanie jest jasne: fotografie mają pokazać kobiecą siłę, piękno ciała po przebytej chorobie, jak również przypominać zdrowym kobietom o konieczności regularnego samobadania piersi.

Do tej pory w ramach trwającej od 2019 roku kampanii powstały 143 profesjonalne sesje fotograficzne w 6 edycjach, ukazujące ponad 1400 zdjęć Amazonek z całej Polski. Sesje są publikowane, razem z historiami naszych bohaterek, na Facebooku.

Organizatorzy oraz patron medialny Poradnikzdrowie.pl zaprasza na piknik 2 lipca o godz. 11mna skwer im. Tadeusza Kahla na Powiślu w Warszawie.

Zobacz niezwykłą galerię zdjęć Amazonek

Czytaj również: To nieprawda, że w ciąży nie trzeba badać piersi. Dlaczego trzeba iść koniecznie na USG?

Rak piersi to nie wyrok. Jak na czas rozpoznać nowotwór?

Poradnik Zdrowie: Żyję z rakiem piersi