Od nowego roku 800 plus zamiast 500 plus i darmowe leki dla dzieci

2023-05-14 17:48

W niedzielę podczas drugiego dnia konwencji, która odbywała się pod hasłem "Programowy Ul Prawa i Sprawiedliwości" z ust Jarosław Kaczyński padły ważne obietnice skierowane w stronę rodziców. Najważniejsze z nich to wzrost świadczenia 500 plus oraz darmowe leki dla dzieci. To jednak nie wszystko.

Jarosław Kaczyński: od nowego roku 800 plus zamiast 500 plus i darmowe leki dla dzieci
Autor: Getty images Jarosław Kaczyński: od nowego roku 800 plus zamiast 500 plus i darmowe leki dla dzieci

Szef Prawa i Sprawiedliwości zapowiedział nie tylko kontynuację polityki społecznej, ale także jej rozszerzanie na nowe obszary.

Wkurzeni Polacy ŻĄDAJĄ podwyżki 500 plus. 1000 plus będzie mało! | Komentery

800 plus zamiast 500 plus

Od nowego roku świadczenie wychowawcze 500 plus wzrośnie do 800 zł.

Od nowego roku program 500 Plus to będzie ciągle nazwa, jak sądzę, pamiętana, ale suma będzie już inna. To będzie 800 Plus

- przekazał Jarosław Kaczyński.

Szefowa MRiPS Marelna Maląg odnosząc się do słów prezesa napisała na Twitterze, że program „Rodzina 500 plus” zmienił sposób patrzenia na rodzinę. „To wyjątkowa inwestycja” – podkreśliła.

Dodała także, że choć zwiększy się kwota wsparcia, inne zasady przyznawania świadczenia nie zmienią się. "To kolejne wsparcie dla polskich rodzin" – dodała.

Darmowe leki i autostrady

Kolejnym ukłonem w kierunku polskich rodzin mają być także darmowe leki dla dzieci i młodzieży do 18. roku życia (objęci nimi będą także seniorzy od 65. roku życia) oraz bezpłatne autostrady i drogi szybkiego ruchu.

- Jest kwestia, trochę mniejszej wagi, ale dla bardzo wielu ludzi dolegliwa, dla właścicieli samochodów, którzy jeżdżą po autostradach i drogach szybkiego ruchu. Jeżeli chodzi o opłaty państwowe to, jeśli tylko uda się uchwalić w odpowiednim czasie ustawy, to w najkrótszym możliwie okresie my to zniesiemy - powiedział prezes PiS.

- Te sytuacje, gdzie autostrady są prywatne, albo są w jakiejś dzierżawie, takie wypadki też istnieją, tam obiecujemy, że w ciągu kolejnego roku to załatwimy – podsumował.

Propozycje Jarosława Kaczyńskiego skomentował na Twitterze premier Mateusz Morawiecki. "Programowy Ul to konkretny przepis na bezpieczną i szczęśliwą przyszłość Polski! Już na najbliższym posiedzeniu Rady Ministrów zajmiemy się propozycjami ogłoszonymi na Konwencji PiS. Dla polskich rodzin! Dla ich dobrobytu! Dla ich szczęścia! Wygramy!" - napisał szef polskiego rządu.