Oryginalne imię dla chłopca, które oznacza "dziki gołąb". Nosi je tylko 460 Polaków

2023-07-14 14:37

Rodzice noworodków, zastanawiając się nad wyborem imienia, często sięgają do historii, chcąc w ten sposób podkreślić wyjątkowość swojego malucha. Dużą popularnością cieszą się imiona sławnych malarzy, muzyków, aktorów i artystów. Na uwagę zasługuje zwłaszcza jedno z nich.

Oryginalne i artystyczne imię dla chłopca
Autor: Getty Images To oryginalne imię nosi 460 Polaków. Oznacza "dzikiego gołębia"

Jakie imię wybrać dla dziecka? To jedno z pytań, które zadają sobie wszyscy młodzi rodzice. Niektórzy nadają noworodkom imiona swoich dziadków, inni kierują się bieżącą modą lub... sięgają do historii. Imiona sławnych malarzy, muzyków, artystów, a nawet władców wciąż kuszą wiele par, które chcą w ten sposób podkreślić wyjątkowość swojego malucha.

M jak mama - Najpopularniejsze imiona nadawane dzieciom

To imię nosi 460 Polaków

Jednym z rzadszych imion męskich, które wywodzi się od słynnego artysty, jest Tycjan. Mimo że bardzo oryginalne, nosi je aż 465 Polaków. Imię to oznacza "dzikiego gołębia", osobowość kreatywną, artystyczną, odważną i ambitnie dążącą do obranego celu.

Kim był Tycjan?

Tiziano Vecelli lub Vecellio urodził się około 1488 roku i zmarł w 1576 roku w Wenecji. Był to jeden z najsłynniejszych włoskich malarzy epoki renesansu. Na kartach historii zapisał się przede wszystkim dzięki portretom rudowłosych kobiet. To od imienia malarza pochodzi słowo "tycjanowski", które oznacza rudobrązowy lub rudopomarańczowy.

Tycjan słynął z malowania bajek i poezji. Na zlecenie możnych i władców tworzył cykle obrazów, które dziś uważane są za jedne z czołowych prac szkoły weneckiej malarstwa renesansowego.

Charakterystyka imienia Tycjan

Osoby noszące imię Tycjan są bardzo pracowite i wytrwałe. Nie poddają się w dążeniu do obranego celu, cierpliwie dążą raz obraną drogą. Mają dużo przyjaciół, z którymi budują bardzo silne relacje, które potrafią przetrwać próbę czasu. Mężczyźni o imieniu Tycjan są prawi, lojalni, można na nich polegać i na nich liczyć. Przywiązują ogromne znaczenie do posiadania rodziny i do otaczania się bliskimi ludźmi, którym można ufać.

Tycjan obchodzi imieniny 12 stycznia i 3 marca.

Czytaj: To męskie imię nosi 21 dziewczynek w Polsce

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza