Pepco wycofuje ubranka niemowlęce. Koniecznie je zwróć, nawet bez paragonu

2024-05-08 10:39

Jeśli masz ten dwupak dla niemowląt z Pepco, koniecznie zwróć go do sklepu. Sieć informuje o ryzyku zadławienia. Konkretnie chodzi o niebezpieczne zatrzaski w ubrankach sprzedawanych w Pepco. Sklep apeluje o zwrot towaru.

Ubranka niemowlęce wycofane z Pepco
Autor: materiały prasowe Ubranka niemowlęce wycofane z Pepco

Ubranka, a konkretnie body niemowlęce wycofane ze sklepu dostępne były w sprzedaży do końca kwietnia. Teraz sieć apeluje o zwroty te osoby, które już zdążyły nabyć potencjalnie niebezpieczne ubranka. 

Zobacz: Pepco pokazało spot, który wyciska łzy. "Zatrzymaj się. Posłuchaj"

"Jak zrobić fajne urodziny dla dziecka w domu?" - Królowe Matki odc. 8

Które ubranka wycofano ze sklepów Pepco?

Decyzja o wycofaniu produktu została podjęta ze względu na bezpieczeństwo klientów sieci Pepco. W wyniku kontroli doszło do wycofania ubranek, w których nieodpowiednio przymocowano małe elementy. Chodzi dokładnie o:

  • dziewczęce body niemowlęce w dwupaku, numer referencyjny PLU 597227.

"W wyniku przeprowadzonych badań stwierdzono, że produkt, przedstawiony powyżej, jest niezgodny z wymaganiami europejskiej normy EN 17394-3:2021. Produkt stwarza ryzyko potencjalnego odłączenia się zatrzasków, co może spowodować ryzyko zadławienia małymi częściami" - czytamy w oficjalnym komunikacie na stronie pepco.pl.

Jak dokonać zwrotu wadliwego produktu?

Sieć informuje, że jak zwykle, zwrotu można dokonać w wybranym sklepie Pepco, bez konieczności okazania paragonu.

To nie jedyny produkt, który można teraz zwracać do sklepów. Wycofano także portfel damski o numerze partii PLU 599589. W jego tworzywie wykryto szkodliwe dla zdrowia ftalany, które mają potencjalnie szkodliwy wpływ na zdrowie. W licznych badaniach udowodniono chociażby ich negatywne działanie na układ rozrodczy. 

Przeczytaj: Bliźniacze stylówki dla mamy i córki. Oniemiałyśmy, kiedy zobaczyłyśmy ile kosztują