Piorun uderzył w przedszkole w Warszawie. W środku były dzieci

2023-07-14 10:39

Do niebezpiecznej sytuacji doszło w jednym z warszawskich przedszkoli. Zgłoszenie dotyczyło uderzenia pioruna w dach budynku. Ewakuowano 23 dzieci i pięcioro członków personelu.

Piorun i przedszkole
Autor: Getti Images Piorun uderzył w przedszkole w Warszawie. W środku były dzieci

Zdarzenie miało miejsce w czwartek 13 lipca około godziny 13 na warszawskim Ursynowie przy ulicy Krasnowolskiej. W dach przedszkola według pierwszych doniesień miał uderzyć piorun. Na miejscu zjawiło się sześć zastępów straży pożarnej.

W chwili, gdy doszło do całej sytuacji, w przedszkolu przebywały dzieci.

Zobacz także: Co robić, gdy dziecko boi się burzy? 4 sposoby, aby malec przestał się jej bać

Fatalne skutki burzy w Warszawie

W dach przedszkola uderzył piorun

Podczas czwartkowej burzy w warszawskim przedszkolu na Ursynowie wciąż trwały zajęcia. Według doniesień portalu haloursynow.pl uczestniczyło w nich 23 dzieci.

Kiedy w poszycie dachu uderzył piorun, natychmiast wezwano odpowiednie służby i ewakuowano przedszkolaki oraz personel placówki.

Na miejscu bardzo szybko pojawiło się sześć zastępów straży pożarnej. Z podanych informacji wynika, że strażacy szybko poradzili sobie z nadpalonym poszyciem dachu. Nie zastali otwartego ognia.

Nikomu nic się nie stało

Dzieci i personel przedszkola opuścili budynek jeszcze przed przyjazdem służb. St. asp. Bogdan Smoter z Komendy Miejskiej PSP m. st. Warszawy poinformował, że nikomu nic się nie stało. Sprawdzono konstrukcie dachu oraz czy gdzieś nie zostały jakieś zarzewia.

Poinformował także, że zgłoszenie dotyczyło pożaru po uderzeniu pioruna, ale dokładna przyczyna zdarzenia będzie wyjaśniania przez służby.

Jak zachować się w czasie burzy w domu?

Przypominamy, że w trakcie burzy dom z instalacją odgromową jest najbezpieczniejszym miejscem. Warto zainwestować w taką instalację, jak również w zabezpieczenie przeciwprzepięciowe.

Co więcej, podczas burzy należy zamknąć szczelnie wszystkie okna i drzwi. Zdarzały się sytuacje, że piorun wlatywał do domu przez otwarte okno i powodował pożar. Należy również zabezpieczyć wszystkie rzeczy na balkonie lub tarasie. Silne i gwałtowne podmuchy wiatru mogą unieść rzeczy, które będą stanowiły zagrożenie na otwartej przestrzeni lub mogą uderzyć i wybić okno.

Na czas wyładowań atmosferycznych należy także odłączyć od prądu wszystkie sprzęty domowe. Uderzenie pioruna w pobliżu budynku może wywołać zwarcie w instalacji elektrycznej.

Źródło:

  • polsatnews.pl
  • haloursynow.pl
  • tvn24.pl

Czytaj także: Astrapofobia, czyli lęk przed burzami