"Po prostu syn wyszedł". Nagły poród przed kościołem w Ostrowie Wielkopolskim

2023-08-23 9:31

W minioną niedzielę na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego doszło do nietypowego zdarzenia. W okolicach kościoła p.w. św. Antoniego ciężarna kobieta nagle poczuła, że rodzi. Zanim dotarła karetka, mały chłopiec przyszedł na świat. Dziecko jest wcześniakiem, jego mama urodziła będąc w 6. miesiącu ciąży.

Po prostu syn wyszedł. Nagły poród przed kościołem w Ostrowie Wielkopolskim
Autor: Getty images/Google Maps "Po prostu syn wyszedł". Nagły poród przed kościołem w Ostrowie Wielkopolskim

W niedzielę przed kościołem p.w. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim około godziny 13 przechodząca obok ciężarna kobieta nagle zaczęła rodzić. Na szczęście całą sytuację zauważył przypadkowy świadek, który wyszedł z samochodu i pomógł pani Laurze. Natychmiast wezwał pogotowie.

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Urodziła przed kościołem. Chłopiec jest wcześniakiem

– Wyszłam od mamy, kierując się do domu. Nagle poczułam wyjście główki syna. Doszłam kawałek dalej i przed kościołem ukucnęłam, no i po prostu syn mi wyszedł – tłumaczyła tvn24.pl świeżo upieczona mama.

Karetka przyjechała bardzo szybko - w ciągu około 2 minut. W tym czasie jednak maluszek zdążył przyjść już na świat.

- Nasz zespół został wezwany do kościoła na ulicy Raszkowskiej, gdzie miał miejsce poród. W momencie przybycia zespołu dziecko było już wydobyte siłami natury. Jest w stanie dość dobrym, przetransportowano je z matką do szpitala – powiedział stacji Adam Stangret, lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Chłopczyk otrzymał imię Paweł. Jest wcześniakiem, pani Laura urodziła go w 6. miesiącu ciąży. W momencie narodzin ważył około 1,5 kilograma. Obecnie przebywa na oddziale noworodkowym. Jego mama została już wypisana ze szpitala.