"Po prostu syn wyszedł". Nagły poród przed kościołem w Ostrowie Wielkopolskim

2023-08-23 9:31

W minioną niedzielę na jednej z ulic Ostrowa Wielkopolskiego doszło do nietypowego zdarzenia. W okolicach kościoła p.w. św. Antoniego ciężarna kobieta nagle poczuła, że rodzi. Zanim dotarła karetka, mały chłopiec przyszedł na świat. Dziecko jest wcześniakiem, jego mama urodziła będąc w 6. miesiącu ciąży.

Po prostu syn wyszedł. Nagły poród przed kościołem w Ostrowie Wielkopolskim
Autor: Getty images/Google Maps "Po prostu syn wyszedł". Nagły poród przed kościołem w Ostrowie Wielkopolskim

W niedzielę przed kościołem p.w. św. Antoniego w Ostrowie Wielkopolskim około godziny 13 przechodząca obok ciężarna kobieta nagle zaczęła rodzić. Na szczęście całą sytuację zauważył przypadkowy świadek, który wyszedł z samochodu i pomógł pani Laurze. Natychmiast wezwał pogotowie.

Skala Apgar - ile punktów i za co dostaje noworodek?

Urodziła przed kościołem. Chłopiec jest wcześniakiem

– Wyszłam od mamy, kierując się do domu. Nagle poczułam wyjście główki syna. Doszłam kawałek dalej i przed kościołem ukucnęłam, no i po prostu syn mi wyszedł – tłumaczyła tvn24.pl świeżo upieczona mama.

Karetka przyjechała bardzo szybko - w ciągu około 2 minut. W tym czasie jednak maluszek zdążył przyjść już na świat.

- Nasz zespół został wezwany do kościoła na ulicy Raszkowskiej, gdzie miał miejsce poród. W momencie przybycia zespołu dziecko było już wydobyte siłami natury. Jest w stanie dość dobrym, przetransportowano je z matką do szpitala – powiedział stacji Adam Stangret, lekarz Szpitalnego Oddziału Ratunkowego w Ostrowie Wielkopolskim.

Chłopczyk otrzymał imię Paweł. Jest wcześniakiem, pani Laura urodziła go w 6. miesiącu ciąży. W momencie narodzin ważył około 1,5 kilograma. Obecnie przebywa na oddziale noworodkowym. Jego mama została już wypisana ze szpitala.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza