Po tym co się stało, mama ostrzega przed punktami opieki dziennej

2022-01-11 12:04

Punkty Opieki Dziennej w Polsce zyskują coraz większą popularność. Są alternatywą dla niań, żłobków, czy klubów dziecięcych. Oferują mniejsze grupy i bardziej domową atmosferę. W Stanach są normą od lat, rodzice je cenią i polecają nawzajem. Jednak pewna mama i jej córeczka po dniu w takim miejscu, będą mieć traumę na całe życie.

ugryzienia
Autor: Getty Images/ YouTube/ kolaż mjakmama24.pl To co wydarzyło się podczas Opieki Dziennej jest wstrząsające!

Punkty Dziennej Opieki to alternatywa dla żłobka, niani, czy klubu dziecięcego. W Polsce nie są jeszcze tak popularne, ale w USA, dzienna opieka i kluby dziecięce to standard. Dużo rodziców oddaje tam swoje dzieci, gdy w ciągu dnia potrzebuje coś załatwić.

Mimo powszechności takiego rozwiązania, Alice Martin z Arizony, mama 15-miesięcznej dziewczynki, ma wyrzuty sumienia, że zostawiła córkę w takim miejscu. Gdy wieczorem, po spędzeniu przez córkę dnia w  punkcie opieki, rozebrała ją do kąpieli, zobaczyła... 25 ciemnoczerwonych śladów po ugryzieniu.

M jak mama - Jak powinna wyglądać adaptacja dziecka w żłobku?

Po odebraniu z punktu opieki, córka Alice zachowywała się normalnie. Sprawa wyszła na jaw dopiero podczas kąpieli. Gdy mama zdjęła dziecku ubranka odkryła aż 25 czerwonych punktów na jej ciele. Z początku się przeraziła, nie wiedząc, co to jest. Dopiero później zorientowała się, że ślady to ugryzienia. 

Dowiedz się: Jak powinna wyglądać rozłąka z dzieckiem i jego adaptacja w żłobku?

Ugryzienia
Autor: screen z YouTube Przerażające odkrycie mamy 15-miesięcznej dziewczynki

Po konsultacji z lekarzem, matka dziewczynki miała już pewność, że są to ślady ugryzień przez człowieka. Sądząc po ich rozmiarach, dziewczynkę z pewnością pogryzło drugie dziecko. Sprawa jest jednak ciężka do udowodnienia i postawienia zarzutów opiece, bo jak twierdzi Alice "To moje słowo, przeciwko ich słowu.".

"Przerażający jest fakt, że nikt nie zainterweniował przez tak wiele minut. Przecież to zajmuje czas, żeby wykonać taką ilość ugryzień. Na miejscu musiało nie być nikogo przez dłuższy czas, albo płacz mojej córki był ignorowany." - komentuje matka. 

W Polsce, zgodnie z ustawą o opiece nad dziećmi do lat 3, Punkty Dziennej Opieki to miejsca w których opiekę sprawuje tzw. Opiekun Dzienny. To osoba sprawująca opiekę nad dziećmi od ukończenia 20. tygodnia życia do lat 3.

Sprawdź: Niania, czy żłobek - komu powinnaś powierzyć opiekę nad dzieckiem?

Opiekun może sprawować pieczę nad maksymalnie pięciorgiem dzieci, a jeśli w grupie jest niemowlę, lub dziecko niepełnosprawne - maksymalnie nad trojgiem. Wymiar godzinowy takiej opieki, zgodnie z przepisami to maksymalnie 10 godzin.  

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza