Pokazał filmik z USG: "Przyszli rodzice będą mieli niespodziankę". Zgadniecie, o co chodzi?

2023-03-08 12:56

Ginekolog Michał Lipa w swoim ostatnim poście na Instagramie zadał internautkom zagadkę. Pokazał im nagranie z USG ciążowego i zapytał o to, co widzą na ekranie. Biegłe oczy mam szybko wychwyciły zagadkowy detal.

Pokazał filmik z USG ciążowego i zapytał: Co na nim widać?. Przyszli rodzice będą mieli niespodziankę
Autor: Getty images/ screen Instagram @michal_lipa Pokazał filmik z USG ciążowego i zapytał: "Co na nim widać?". "Przyszli rodzice będą mieli niespodziankę"

Dr n. med. Michał Lipa to znany na Instagramie ginekolog-położnik, który cyklicznie dzieli się z przyszłymi mamami wiedzą na temat ciąży i porodu. Fakty medyczne objaśnia przystępnym jasnym językiem, często posiłkując się zdjęciami lub filmami z USG. Tak było i tym razem.

Wszystko o badaniu USG 3D

"Przyszli rodzice będą mieli nie lada niespodziankę"

Zaczynając swój post lekarz podkreślił, że podczas badania USG pacjentki w ciąży najczęściej pytają go o wymiary dziecka, jego płeć oraz o to, czy ma wszystkie kończyny. Wyznał jednak, że czasem padają także pytania o inne „przyziemne sprawy”. Jedną z nich zobrazował na dołączonym do posta filmiku. „Czy domyślacie się co przedstawia ten film?” - pyta.

Aby ułatwić obserwatorkom zadanie, w kolejnych słowach podrzucił im cenne wskazówki.

„Podpowiedź: zwróćcie uwagę, jak niektóre fragmenty widoczne na obrazie USG poruszają się, a właściwie pływają w płynie owodniowym. Na pierwszy rzut oka to „typowy” film z USG, ale można znaleźć odpowiedź, dlaczego przyszli rodzice będą mieli nie lada niespodziankę, kiedy ich dziecko przyjdzie na świat” – dodał.

Bujna czupryna dziecka na USG

Na prawidłową odpowiedź położnik nie musiał długo czekać. Najwięcej internautów wytypowało „bujną czuprynę maluszka”.

„Obstawiam włosy, bo ja tego na usg w moich ciążach nie widziałam i miałam dwa łysolki”.

„Wg mnie na obrazie to coś to włosy, które falują w wodzie”.

„Też obstawiam, że to włoski... Sporo włosków”.

„No pewnie, że bujną czuprynkę” – pisali.

Choć sam autor posta nie potwierdził prawidłowej odpowiedzi. Wyręczyła go w tym jego koleżanka po fachu - dr n. med. Anita Hamela-Olkowska, która również jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych.

„Czasami w badaniu USG udaje się nawet uwidocznić długie rzęsy u malucha” – zdradziła specjalistka.

Czy u waszych szkrabów też było widać włoski na USG?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza