Noworodek z "najgęstszymi włosami na świecie" ma już 3 lata. Jak Gabi wygląda dziś?

2022-09-13 8:15

Noworodki z bujnymi czuprynami nie są typowym widokiem. Znacznie częściej gęste i długie włosy u noworodków zdarzają się u Azjatów i osób czarnoskórych. Być może między innymi dlatego mała Gabi Zaharinova z Bułgarii jest gwiazdą Internetu nazywaną Roszpunką. Dziewczynka wygląda naprawdę niesamowicie.

Niemowlę z najgęstszymi włosami na świecie.
Autor: Instagram/ @gabi_zaharinova Dziś dziewczynka ma 3 lata. Jak wygląda?

Jak śmieję się mama małej Gabi, Denica Zaharinova, bujna fryzura jej młodszej córki została wymodlona przez jej starszą siostrę.

Codziennie pytała mnie: 'Mamo, kiedy będę mieć siostrę, żebym mogła bawić się jej włosami?'. Jej sen zmienił się w piękną rzeczywistość, ponieważ Gabi wyglądała, jakby właśnie wyszła z bajki - komentowała kobieta w bułgarskich mediach. 

Kąpiel niemowlęcia - o czym warto pamiętać? M jak mama

Dowiedz się: Dlaczego niektóre dzieci rodzą się z długimi włosami?

Wygląd małej Gabi, tuż po narodzinach zszokował nawet personel medyczny, który w ciągu swojej pracy spotyka się z setkami noworodków rocznie. Mała dziewczyna miała gęste, puszyste i sztywne włosy, które układały się w charakterystyczny sposób. Mała wyglądała jak gwiazda muzyki z lat 80..

Pielęgniarki powiedziały, że nigdy nie widziały noworodka z tak długimi włosami - wyznała matka dziewczynki w rozmowie z bułgarskimi mediami.

Dowiedz się: Rude niemowlę - po kim dziecko może odziedziczyć rude włosy?

Dziś, gdy dziewczynka ma 3 lata, jej wygląd nie jest już tak szokujący. Do momentu, gdy nie rozpuści włosów. Mało której malutkiej dziewczynce włosy sięgają za pupę. Nic dziwnego, że taka fryzura wymaga specjalnej pielęgnacji. 

Jeśli chodzi o produkty do włosów, jesteśmy bardzo wybredni. Używamy tylko wysokiej jakości kosmetyków, które są bezpieczne, a ja chodzę do apteki po szampon znacznie częściej niż większość matek małych dzieci - tłumaczy mama dziewczynki. 

Przeczytaj: Kiedy przestanie być "łyse" i jaki będzie mieć kolor włosów? Wszystko o dziecięcych fryzurach