Policjanci musieli reanimować niemowlę z RSV. To nagranie trzeba zobaczyć, ku przestrodze

2022-11-22 13:04

Dzięki niewiarygodnie szybkiej reakcji dwóch policjantów, miesięczne niemowlę, które przestało oddychać z powodu RSV, bezpiecznie trafiło do szpitala, a jego życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Nagranie z kamery przemysłowej, które zarejestrowało akcję ratunkową powinien zobaczyć każdy rodzic.

Policjanci reanimowali niemowlę z RSV
Autor: Getty Images/ Twitter/ @kcpolice Policjanci reanimowali niemowlę z RSV

Funkcjonariusze policji z Kansas City, Richard DuChaine i Charles Owen, przybyli do domu świeżo upieczonej mamy, Tajanei Allen szybciej niż karetka pogotowia. Córka kobiety, Kamiyah przestała oddychać, a policjanci błyskawicznie dokonali profesjonalnej reanimacji dziecka. Ich bohaterski czyn zarejestrowała kamera na ciele funkcjonariusza.

Dowiedz się: Mama apeluje, aby nie ignorować wirusa RSV. „Jestem z 2-tygodniowym dzieckiem w szpitalu na tlenie od 3 dni”

Jak walczyć z katarem u niemowlęcia?

Przeczytaj też: Sezon zachorowań na RSV coraz bliżej. Oto 6 rzeczy, które o tym wirusie powinna wiedzieć każda matka

Błyskawiczna akcja funkcjonariuszy

Na filmie widać funkcjonariusza, który śpieszy, by złapać niemowlę przed wykonaniem resuscytacji właściwej dla noworodków. Dziecko wydaje się być nieprzytomne i nieruchome. Po pewnym czasie wykonywania uciśnięć udało się przywrócić dziewczynce oddech i funkcjonariusze wraz z mamą dziecka czekali na przyjazd karetki.

- To zdecydowanie przerażający moment – powiedział funkcjonariusz DuChaine w rozmowie z programem TODAY.

- Słyszy się o RSV, ale kiedy widzisz to osobiście, jest to bardzo przerażające. Dziecko było takie małe; wyglądała jak lalka. – powiedział drugi z policjantów, Owen. 

Dziewczynka została przewieziona do lokalnego szpitala, gdzie była leczona przez tydzień. Dziś już dochodzi do siebie, a jej leczenie jest kontynuowane w warunkach domowych. 

RSV coraz groźniejszy

RSV to wirus, który od kilku sezonów atakuje najmłodsze dzieci. W zeszłym roku lekarze bili na alarm, bo z jego powodu, szpitale były przepełnione najmłodszymi pacjentami. W tym roku, sezon już się zaczął, a o tragicznych skutkach RSV u dzieci na całym świecie, słyszy się coraz częściej. 

RSV jest najczęstszą przyczyną zapalenia oskrzelików i zapalenia płuc u dzieci poniżej pierwszego roku życia. To one są najczęściej hospitalizowane z tego właśnie powodu. RSV uszkadza komórki wyściełające drogi oddechowe i powoduje w nich stan zapalny, co zwiększa wydzielanie śluzu i utrudnia oddychanie.

Przeczytaj: WIRUS RSV groźny dla niemowlaka. Powoduje zapalenie oskrzeli i zapalenie płuc

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza