Polka wśród najlepszych fotografów porodowych na świecie! Jej zdjęcia znalazły się w finale prestiżowego konkursu

2021-02-21 19:37

Fotografia porodowa w czasach koronawirusa to niełatwe zadanie. Fotografce Ani Wibig nie tylko udaje się ją wykonywać, ale też za swoje zdjęcia zdobywa kolejne międzynarodowe nagrody.

Polka wśród najlepszych fotografów porodowych na świecie
Autor: Ania Wibig / obiektywnienajpiekniejsze.pl

Rok 2020 był wielkim wyzwaniem nie tylko dla rodzących, ale także dla dokumentujących porody fotografów. W pandemii szpitale na całym świecie jeden po drugim zamykały się na osoby towarzyszące przy porodzie. W tej trudnej sytuacji fotografowie pomagali swoim klientkom na wszelkie możliwe sposoby - na przykład wykonując profesjonalna obróbkę zdjęć, jakie podczas porodu, zwykłym telefonem udało się zrobić pielęgniarkom czy położnym.

Czytaj takżeNie mogą być przy narodzinach, ale pomagają, jak potrafią. Wspaniała akcja polskich fotografek

Z czasem porodówki zaczęły się otwierać, a fotografowaniu cudu narodzin sprzyjał także rosnący trend na porody domowe. W tym pełnym wyzwań czasie fotografka Ania Wibig zrobiła zdjęcia, które zostały ostatnio docenione w prestiżowych międzynarodowych konkursach. 

Jej zdjęcia znalazły się wśród 26 najlepszych fotografii z narodzin w 2020 roku, wybranych przez Birth Becomes You - międzynarodową społeczność  fotografek i fotografów specjalizujących się w dokumentowaniu porodów. Oglądając zdjęcia wyróżnione w tym przeglądzie można zauważyć, jak poród - najbardziej "uniwersalne" wydarzenie na świecie - różni się w zależności od kraju, jak różne rytuały mu towarzyszą i jak inna jest estetyka wykonywanych zdjęć.

Zobacz 2 zdjęcia Ani Wibig wyróżnione w tym konkursie:

Po tym sukcesie o Ani Wibig zaczęły rozpisywać się polskie media, a to był dopiero początek dobrych wieści. Niedługo później ogłoszono wyniki kolejnego prestiżowego konkursu fotografii porodowej: 2021 Birth Photography Image Competition organizowanego przez The International Association of Professional Birth Photographers. Na konkurs zgłoszonych zostało kilkaset zdjęć z 14 krajów z całego świata, a zdjęcie Ani przeszło do ścisłego finału.

Wisienką na torcie było zajęcie 1. miejsca w kategorii "Narodziny" w innym międzynarodowym konkursie fotograficznym: The Birth & Beyond Photography Awards.

Serdecznie gratulujemy!

Czytaj także: Zdjęcia z porodu - fotografka opowiada, jak powstają sesje porodowe

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza