Popularna sieć wycofuje ze sprzedaży akcesoria dla dzieci. Ostrzeżenie dla rodziców

2024-07-11 10:25

Popularna sieć dyskontowa TEDi podjęła decyzję o wycofaniu ze sprzedaży popularnych akcesoriów. Chodzi o kolczyki, które miały wysoką zawartość niklu. Nadmierne stężenie tej substancji może powodować silne alergie. Kupiliście wcześniej takie akcesoria dzieciom? Jak najszybciej się ich pozbądźcie.

TEDi wycofuje ze sprzedaży kolczyki dla dzieci
Autor: Getty Images

TEDi wycofuje ze sprzedaży popularne kolczyki. Możecie je wymienić bez paragonu

Sieć TEDi opublikowała specjalny komunikat na swojej stronie internetowej, w którym poinformowano o wycofaniu ze sprzedaży wadliwych kolczyków. "Kolczyki złote, srebrne (Dni Tygodnia) 7 szt. oraz 6 szt. zostały wycofane ze sprzedaży. Testy wykazały podwyższoną zawartość niklu. Ze względu na zagrożenie dla zdrowia, nie zaleca się dalszego użytkowania produktów" - czytamy w komunikacie. Produkty były dostępne w sprzedaży od 18 czerwca bieżącego roku do 1 lipca.

Sieć poinformowała, że klienci, którzy zakupili wadliwy produkt, mogą zwrócić go w sklepie lub wymienić na inne przedmioty o tej samej wartości w każdym sklepie TEDi w Polsce, bez konieczności posiadania paragonu. Kolczyki kosztowały 9 złotych.

Czym objawia się alergia na nikiel?

Nikiel to pierwiastek, który powszechnie występuje w środowisku. Jego nadmierne stężenie powoduje jednak właściwości alergiczne, co może wywołać niepokojące objawy u osób, które zmagają się z uczuleniem. Symptomami alergii mogą być m.in. silne zaczerwienienie, powstawanie czerwonych grudek, nadmierne złuszczanie naskórka, czy też pękająca skóra między palcami. Alergia na nikiel, według danych przedstawionych przez naukowców, częściej atakuje kobiety. W ostatnich miesiącach wzrosła też gwałtownie liczba dzieci, narzekających na reakcje alergiczne. Jeśli kupiliście swoim pociechom w ostatnim czasie wyżej wspomniane kolczyki, czym prędzej zwróćcie je do sklepów.

Kolczyki
Autor: TEDi

Teściowe spod tych znaków zodiaku mają trudny charakter. Nie wchodź im w drogę!

To najpopularniejsze imiona w Polsce. Wiesz, co znaczą?

Pytanie 1 z 12
Anna to najpopularniejsze imię żeńskie w Polsce. Wiesz, co znaczy?
Wybieramy imię dla dziecka. Sprawdźmy jakie imiona wybiera AI- Królowe Matki odc. 12