Popularna zabawka ogrodowa wycofana ze sklepów. Lepiej szybko ją zwróć

2023-09-12 9:34

Popularna zabawka do ogrodu dla dzieci została wycofana ze sprzedaży. Osoby, które kupiły ten produkt, są proszone o zwrócenie go do sklepów, ponieważ może zagrażać zdrowiu.

Zabawka ogrodowa wycofana ze sprzedaży
Autor: Getty Images Popularna huśtawka z Leroy Merlin została wycofana ze sprzedaży.

Popularna sieć sklepów Leroy Merlin zdecydowała, że wycofuje ze sprzedaży zabawkę ogrodową w kształcie kota. Huśtawka, która miała rosnąć razem z dzieckiem, może stwarzać zagrożenie dla zdrowia.

Jakie zabawki są bezpieczne dla dziecka

Leroy Merlin wycofuje zabawkę ze sprzedaży

W sklepach Leroy Merlin można było kupić huśtawkę ogrodową (tzw. siedzisko kubełkowe) w kształcie kota. Sieć reklamowała siedzisko jako produkt, który rośnie razem z dzieckiem i który może nam posłużyć przez dłuższy czas. Okazało się jednak, że nie spełnia on wszystkich norm i może stwarzać zagrożenie dla zdrowia.

Siedzisko 3 w 1

Leroy Merlin wycofało ze sprzedaży siedzisko rozkładane 3 w 1 TRIX marki KBT w kształcie kota. Numer referencyjny produktu to 43513463, a kod EAN to 5413050000534.

Prośba o zwrot do sklepu

"Klienci, którzy nabyli przedmiotowe wyroby, są proszeni o zaprzestanie korzystania z nich oraz zwrot do najbliższego sklepu Leroy Merlin. Do dokonania zwrotu nie jest konieczny dowód zakupu" - poinformował UOKiK.

Aby oddać siedzisko do sklepu, nie trzeba szukać paragonu. Wystarczy udać się do sklepu i oddać produkt. Zwrotu należy dokonać w dziale reklamacji, a klient powinien bardzo szybko otrzymać zwrot pieniędzy.

Na co zwrócić uwagę przy zakupie zabawek dla dzieci?

Przy zakupie zabawek i produktów dla najmłodszych warto zwracać uwagę na to, czy dany przedmiot posiada wszystkie certyfikaty potwierdzające normy bezpieczeństwa. Jeśli nie zauważymy certyfikatu CE, oznacza to, że produkt nie przeszedł żadnych badań i nie wiadomo, czy jest w pełni bezpieczny. Warto przypomnieć, że certyfikat CE otrzymują jedynie te produkty, które przeszły badania w zakresie bezpieczeństwa mechanicznego, chemicznego i badań w zakresie palności.

Zabawki dla dzieci powinny być wykonane z bezpiecznych materiałów, najlepiej naturalnych, z którymi kontakt nie zaszkodzi maluchowi. W kontekście zabawek dla najmłodszych warto też zwracać uwagę na to, czy nie zawierają drobnych elementów, które mogłyby stwarzać ryzyko połknięcia ich.

Czytaj: Jak wybrać bezpieczne zabawki?