Postawiła 3-latkę do kąta. Reakcja dziecka rozczuliła internautów

2023-04-05 14:04

Wychowywanie dziecka za pomocą kar wciąż wielu rodzicom wydaje się najprostszym i najskuteczniejszym rozwiązaniem. To z pozoru szybka metoda na zakończenie złego zachowania czy wybicie z głowy dziecka niebezpiecznych zabaw. Ta mama postanowiła postawić do kąta 3-letnią córkę. To co stało się potem, było na tyle niezwykłe, że kobieta uwieczniła chwilę w filmiku na TikToku. Wielu internautom, zachowanie matki się nie spodobało.

karanie dziecka
Autor: TikTok/ @judithrose25 Matka postawiła 3-latkę do kąta.

Od lat psychologowie i pedagodzy zachęcają do rezygnacji z karania dzieci. Dlaczego? Ich zdaniem karanie nie uczy poprawnego zachowania, a jedynie podstępności, by na drugi raz nie zostać przyłapanym. Co więcej, dziecko przestaje czuć się komfortowo w relacji z rodzicem, widząc w nim wroga, a do tego utrwala w sobie przekonanie, że i tak jest niegrzeczne, więc nie ma sensu się starać. 

Cały czas jednak wielu rodziców o tym nie wie lub nie wierzy tym twierdzeniom. Tak jak Judith Rose, mama 3-latki, której córka chwyciła za serce internautów.

Sprawdź: Zrezygnujesz z kar dla dziecka, gdy już będziesz to wiedzieć. Więcej na nich stracisz niż zyskasz

M jak mama: Co powinno umieć 3-letnie dziecko?

Przeczytaj: Kiedy dziecko się buntuje, odbierasz mu telefon? To najgorsza reakcja. Wiesz dlaczego?

Na wideo opublikowanym przez Judith widzimy jak jej córka nad wyraz spokojnie stoi w kącie. Kobieta podchodzi do niej i delikatnie odciąga jej głowę od ściany. Okazuje się, że dziewczynka usnęła w trakcie stania w kącie. Część internautów zareagowała rozbawieniem.

- Wygląda na to, że sama sobą też była zmęczona - napisał jeden z użytkowników TikToka. 

- Zdrzemnięcie się, żeby kara minęła szybciej. Mistrzostwo, inne dzieci powinny robić notatki - zażartował jeszcze inny.

Całe mnóstwo komentujących skrytykowało jednak mamę za karanie córki.

- Dla mnie to jest taki smutny widok. Dziecko stojące twarzą do ściany... Nawet dorośli mają czasami gorsze dni i źle się zachowują - skomentowała oburzona internautka.

- To cudowny przykład na to, że kary nie są mądrą metodą wychowawczą - skomentowała inna kobieta.

- Kary nie są dobre dla dzieci, dla nich to poniżające. Nie rób tego proszę - napisała jeszcze jedna. 

Są jednak i tacy, którzy otwarcie bronili autorki wideo i jej sposobu wychowywania córki.

- Z tych komentarzy widać, dlaczego świat wygląda teraz tak jak wygląda. Dzieci potrzebują dyscypliny, nie ma w tym nic złego - napisał pewien mężczyzna. 

- Powtarzajcie razem ze mną: "to nie moje dziecko, więc nie moją sprawą jest jego wychowanie" - napisała sarkastycznie inna TikTokerka. 

A wy, co sądzicie o stawianiu dzieci w kącie?

Dowiedz się: Wychowanie bez kar i nagród. Czy to możliwe?