Prof. Romuald Dębski nie żyje

2018-12-20 14:50

Zmarł prof. Romuald Dębski, jeden z najwybitniejszych polskich ginekologów, doskonały profesjonalista i wspaniały człowiek - bezpośredni, zaangażowany, odważny, zawsze gotowy nieść pomoc swoim pacjentkom. Odszedł w wieku 62 lat.

Prof. Dębski
Autor: mjakmama.pl

Profesor Romuald Dębski był jednym z najlepszych polskich ginekologów, ordynatorem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. W jego klinice przeprowadzano najbardziej skomplikowane operacje na jeszcze nienarodzonych dzieciach. Każdego roku dzięki niemu na świat przychodziły dzieci, których stan zdrowia uważany był za tragiczny. Dzięki profesorowi Dębskiemu rodziły się w pełni sił.

Z miesięcznikiem "M jak Mama" współpracował od początku, konsultując wiele naszych tekstów, udzielając wywiadów i krótszych wypowiedzi. Zajmował honorowe miejsce w naszej "Loży ekspertów". Mimo, że był bardzo zajęty, nigdy nie odmawiał nam pomocy, odbierając nasze telefony nawet podczas zagranicznego urlopu... Docenialiśmy jego wiedzę i doświadczenie, ale także bezkompromisową i odważną postawę w sytuacjach, gdy innym tej odwagi brakowało.

Panie Profesorze, dziękujemy za wszystko! 

Oto kilka naszych artykułów, które powstały we współpracy z Profesorem Dębskim.

Poronienie i co dalej? Jak radzić sobie po stracie ciąży?

Znieczulenie przy porodzie - na czym polega znieczulenie zewnątrzoponowe i co czuje rodząca? 

Kiedy 11 grudnia Dębski trafił do szpitala jego pacjentki przygotowały dla niego niesamowitą niespodziankę - plakat ze zdjęciami szczęśliwych matek i ich zdrowych dzieci, które przyszły na świat dzięki Dębskiemu. Mimo wielu modlitw, życzeń i starań lekarzy nie udało się uratować prof. Romualda Dębskiego.

Profesor Dębski kilka dni temu przewrócił się i uszkodził rdzeń kręgowy. Profesor przegrał dziś walkę o życie. Odszedł mając 62 lata.

Prof. Romuald Dębski nie żyje! WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza