Prof. Romuald Dębski nie żyje

2018-12-20 14:50

Zmarł prof. Romuald Dębski, jeden z najwybitniejszych polskich ginekologów, doskonały profesjonalista i wspaniały człowiek - bezpośredni, zaangażowany, odważny, zawsze gotowy nieść pomoc swoim pacjentkom. Odszedł w wieku 62 lat.

Prof. Dębski
Autor: mjakmama.pl

Profesor Romuald Dębski był jednym z najlepszych polskich ginekologów, ordynatorem Kliniki Położnictwa i Ginekologii Centrum Medycznego Kształcenia Podyplomowego w Szpitalu Bielańskim w Warszawie. W jego klinice przeprowadzano najbardziej skomplikowane operacje na jeszcze nienarodzonych dzieciach. Każdego roku dzięki niemu na świat przychodziły dzieci, których stan zdrowia uważany był za tragiczny. Dzięki profesorowi Dębskiemu rodziły się w pełni sił.

Z miesięcznikiem "M jak Mama" współpracował od początku, konsultując wiele naszych tekstów, udzielając wywiadów i krótszych wypowiedzi. Zajmował honorowe miejsce w naszej "Loży ekspertów". Mimo, że był bardzo zajęty, nigdy nie odmawiał nam pomocy, odbierając nasze telefony nawet podczas zagranicznego urlopu... Docenialiśmy jego wiedzę i doświadczenie, ale także bezkompromisową i odważną postawę w sytuacjach, gdy innym tej odwagi brakowało.

Panie Profesorze, dziękujemy za wszystko! 

Oto kilka naszych artykułów, które powstały we współpracy z Profesorem Dębskim.

Poronienie i co dalej? Jak radzić sobie po stracie ciąży?

Znieczulenie przy porodzie - na czym polega znieczulenie zewnątrzoponowe i co czuje rodząca? 

Kiedy 11 grudnia Dębski trafił do szpitala jego pacjentki przygotowały dla niego niesamowitą niespodziankę - plakat ze zdjęciami szczęśliwych matek i ich zdrowych dzieci, które przyszły na świat dzięki Dębskiemu. Mimo wielu modlitw, życzeń i starań lekarzy nie udało się uratować prof. Romualda Dębskiego.

Profesor Dębski kilka dni temu przewrócił się i uszkodził rdzeń kręgowy. Profesor przegrał dziś walkę o życie. Odszedł mając 62 lata.

Prof. Romuald Dębski nie żyje! WIDEO

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza