Przemoc domowa w Pałacu Buckingham - czy to słuszna akcja?

2021-11-29 11:23
Przemoc domowa w Pałacu Buckingham - czy to słuszna akcja?
Autor: Shutterstock Przemoc domowa w Pałacu Buckingham - czy to słuszna akcja?

Pobita księżna Kate na plakatach przeciwko przemocy domowej wywołała wiele komentarzy. Choć cel akcji jest szczytny, to jednak internauci zastanawiają się, czy twórca plakatów nie przekroczył jakiejś granicy. Jakie jest twoje zdanie?

Pobita i posiniaczona twarz księżnej Cambridge pojawiła się niedawno na plakatach w Mediolanie. Zdjęcia od razu wzbudziły lawinę komentarzy. Okazało się, że fotografie przerobione w photoshopie są elementem kampanii przeciwko przemocy domowej. Ich autorem jest włoski artysta Alexsandro Palombo, który chciał w ten sposób skierować uwagę świata na problem znęcania się na kobietami.

Pobita Księżna Kate - czy zgodziła się na udział w kampanii?

Pod fotografią pobitej Kate Middleton widnieje napis: "Zgłosiła go, ale nikt jej nie uwierzył, została sama, ale nikt jej nie chronił. Nikt go nie zatrzymał. I tak została zabita".

Mimo szczytnego celu akcji, plakaty spotkały się z negatywnym odzewem, ponieważ - jak się okazało, wizerunek Kate został wykorzystany bezprawnie.

Czytaj również: Te znane mamy przeżyły dramat. Gwiazdy, które straciły ciążę

Jak sławne mamy wyglądały chwilę po porodzie? Galeria

Plakaty mają nagłośnić problem

Obok zdjęcia Kate Middleton, podobnych przeróbek doczekały się zdjęcia wiceprezydent USA Kamali Harris, hiszpańskiej królowej Letizii, francuskiej minister Chrisine Lagarde i szefowej KE Ursuli von der Leyen.

Plakaty nie spotkały się z pozytywnym odzewem. Wielu internautów podkreślało, że artysta przekroczył granice, wykorzystując do kampanii zdjęcia znanych i szanowanych kobiet. Skrytykowano również bezprawne wykorzystanie wizerunku ukochanej Kate, co zdaniem wielu osób nie było ani uczciwe, ani zabawne.

Artysta broni się twierdząc, że chce, aby plakaty „zwróciły uwagę na brak reakcji ze strony polityków na problemu przemocy ze względu na płeć”, ponieważ system wsparcia i ochrony ofiarom jest nieskuteczny i niewydolny.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza