Zadziała się magia! Tak wyglądały nagłe porody w Polsce w czasie świąt

2022-12-27 13:48

Noworodki spieszące się na świat nie patrzą na to, czy są święta, czy zwykły dzień. W tegoroczną gwiazdkę także nie brakowało niezwykłych, świątecznych porodów. Ratownicy z chęcią relacjonują takie wesołe zdarzenia ze swojej pracy. Z ich pomocą, w minione Boże Narodzenie przyszły na świat dwie, zdrowe dziewczynki.

ratownicy medyczni
Autor: Facebook screenshot/ Ratownictwo Medyczne - Łączy Nas Wspólna Pasja Ratownicy medycznie pokazali niezwykłe, świąteczne porody, które przyjęli.

Ratownicy medyczni pokazali niezwykłe, świąteczne porody, które przyjęli. Medycy zrzeszeni na facebookowym profilu - @Ratownictwo Medyczne - łączy nas wspólna pasja, z okazji świąt podzielili się wyjątkowo pozytywnymi interwencjami karetki. W Wigilię i pierwszy dzień świąt na świat w niezwykłych okolicznościach przyszły dwie dziewczynki. Ich błyskawiczne porody w obliczu Gwiazdki stanowią piękne historie, które medycy z pewnością zapamiętają na długo. 

Dowiedz się: Karetką do porodu - można, ale czy warto?

M jak mama - Formalności po porodzie, które trzeba załatwić

Dowiedz się: Poród w drodze do szpitala: co robić, gdy nie zdążysz na porodówkę?

Pierwszy ze świątecznych nagłych porodów miał miejsce w województwie dolnośląskim. Zespół ratowników z Jelcza-Laskowic przyjął poród w nocy z 23.12 na 24.12. Dziecko tak spieszyło się na świat, że do narodzin doszło w domu.

Ratownicy medyczni - Patrycja Bagińska i Aleksander Szachnowski na samym początku Wigilii, o godzinie 1.10 przywitał na świecie dziewczynkę.

Dzielna mama i piękna córeczka czują się dobrze. Życzymy zdrowia i Wesołych Świąt - medycy przesłali informację wraz ze zdjęciem.

Kolejny poród miał już miejsce w pierwszy dzień świąt. Ratownicy zdążyli dojechać na miejsce i zabrać rodzącą do karetki, jednak w trakcie drogi akcja porodowa postępowała tak szybko, że jeszcze przed dojechaniem do szpitala na świat przyszła mała Zuzia.

Zdjęcie pięknej Zuzi, która przyszła na świat przy pomocy trzech muszkieterów. Akcja medyczna odbywała się w naszej karetce. Waga 2520. Skala Apgar 10 - pozdrowienia od zespołu P01005 - relacjonowali trzej ratownicy. 

 Szczęśliwym rodzinom składamy gratulacje!