Rodzice zagłodzili dziecko, bo wierzyli w „energię ze słońca”. Pomoc przyszła za późno

2023-03-20 10:41

Para zgłosiła się do szpitala w Soczi, po tym jak stan ich synka zaczął się pogarszać. Okazało się, że miesięczne dziecko było wycieńczone z głodu. Jego rodzice wierzyli „w energię ze słońca” i swoje metody żywieniowe próbowali wprowadzić także u niemowlaka. Niestety, chłopca nie udało się uratować.

Noworodek w inkubatorze
Autor: Getti Images Rosja: Wierzyli w „energię ze słońca”. Noworodka nie udało się uratować

Synek rosyjskich influencerów – 33-letniej Oxany Mironov i 43-letniego Maxima Lyutyi – urodził się miesiąc temu podczas porodu domowego.

Jego ojciec od lat promował dietę opartą na surowej żywności i był zwolennikiem odżywiania „energią ze słońca”. Swoje metody chciał przenieść też na nowo narodzone dziecko. Niestety, doprowadził w ten sposób do ogromnej tragedii.

O zdarzeniu napisał portal dailystar.co.uk.

Zobacz także: Dieta dziecka w pierwszym roku życia - ważne rady i zalecenia

Jaka żywność jest odpowiednia dla niemowląt?

Dziecka nie udało się uratować

Jak podają rosyjskie media cytowane przez portal, kiedy stan miesięcznego chłopca zaczął się pogarszać, para zdecydowała się zabrać go do szpitala. 8 marca byli w drodze do placówki medycznej w Soczi, gdy niemowlę zmarło.

Przedstawiciele Komitetu Śledczego Kraju Krasnodarskiego poinformowali, że dziecko było skrajnie wycieńczone z głodu i miało zapalenie płuc. Jak się również okazało, chłopiec nigdy wcześniej nie był badany przez lekarzy i nie został zarejestrowany w urzędzie.

W sprawie śmierci dziecka jest obecnie prowadzone śledztwo, badane są też okoliczności tragedii. Wszczęto również postępowanie karne wobec rodziców dziecka. Obecnie sąd nakazał dwumiesięczny areszt domowy dla ojca i matki chłopca. Para jest oskarżona o doprowadzenie do śmierci dziecka poprzez zaniedbanie.

Zwolennik „energii ze słońca”

Rosyjskie media ustaliły, że ojciec dziecka promuje dietę opartą na surowej żywności i odżywianiu „energią ze słońca”. Metoda ta polega na prowadzeniu tzw. diety pranicznej. W diecie tej są składniki zawierające duże ilości "energii życiowej", a więc przede wszystkim zielone warzywa liściaste i kiełki. Co więcej, dopuszczalne są tylko produkty surowe – owoce, nasiona i orzechy.

Maxim wyznawał również, że przez jakiś czas niezbędne jest oczyszczenie organizmu i żywienie się jedynie „energią ze słońca”. Oznacza to, że osoba nie przyjmuje żadnego pożywienia, a nawet wody przez dłuższy czas. Żywi się jedynie blaskiem słonecznym.

Wraz ze swoją partnerką, Maxim miał pomagać swoim obserwatorom w "poprawie zdrowia i uporządkowaniu problemów osobistych".

Czytaj także: Zdrowe żywienie dzieci, czyli czym karmić niemowlęta do 1. roku życia [EKSPERT RADZI]

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza