Ruszyły wypłaty świadczenia Dobry Start. Wiadomo, kiedy pieniądze wpłyną na konto

2023-07-21 14:05

300 plus na wyprawkę szkolną niedługo trafi na konta rodziców, którzy w odpowiednim czasie złożyli wnioski o to świadczenie. Wnioski przyjmowane są od 1 lipca do 30 listopada, ale ci, którzy wysłali je od razu, dostaną pieniądze szybciej. ZUS rozpoczął wypłaty w ramach programu "Dobry Start".

Na skompletowanie wyprawki szkolnej przyda się każdy grosz. Świadczenie "Dobry Start" ma być finansowym wsparcie dla rodziców dzieci uczących się w szkołach podstawowych i ponadpodstawowych. Świadczenie wynoszące 300 zł niedługo trafi na konta rodziców, którzy jako pierwsi złożyli wnioski. 

Ruszyły wypłaty 300 plus

- Około 60 mln złotych zostało przelanych na konta rodziców w ramach programy „Dobry start”. Świadczenie jest wypłacane wyłącznie na rachunek płatniczy – cytuje Polska Agencja Prasowa prezesa ZUS prof. Gertrudę Uścińską. Zgodnie ze słowami pani prezes, ZUS rozpoczął już wypłatę, olejne przewidziane są na najbliższy poniedziałek. 

W pierwszej kolejności 300 zł zostanie wpłacone na konta tych rodziców, którzy złożyli wnioski o świadczenie w pierwszym możliwym terminie, czyli na początku lipca. Spóźnialscy mają czas do 30 listopada, ale muszą liczyć się z tym, że ZUS ma na wypłaty dwa miesiące od złożenia wniosku. Złożenie wniosku w lipcu lub sierpniu oznacza wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września - gwarantuje ZUS. 

Czytaj również: Ci uczniowie mogą dostać dodatkowe 2,5 tys. zł. Trzeba jednak spełnić jeden smutny warunek

Dodatkowe pieniądze na wakacje z dzieckiem. Ile i kto może dostać?

Czym jest 300 zł z programy Dobry Start?

300 zł to wsparcie przeznaczone dla dzieci uczących się w szkole, aż do ukończenia przez nie 20. roku życia lub 24. w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami. Przysługuje każdemu dziecku raz w roku, bez względu na dochód rodziców. Wsparcie z programu "Dobry Start" ma być w założeniu przeznaczone na zakup szkolnej wyprawki, np. artykułów szkolnych czy sprzętu elektronicznego.  

Specjalny kreator wniosków o świadczenia z "Dobrego Startu" znajdujący się na PUE ZUS prowadzi rodziców przez cały proces elektronicznego składania wniosków. "Można w ten sposób uniknąć błędów przy ubieganiu się o świadczenie. Na wniosku - oprócz innych danych - należy podać: numer rachunku bankowego, na który wpłynie świadczenie, adres mailowy oraz numer telefonu - czyli dane, które będą potrzebne do kontaktu w sprawie wniosku" - przypomina PAP.

źródło:PAP

Mentzen o 800 plus. Jednoznaczne słowa
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza