Sieć Action wycofuje popularną zabawkę. „Przekroczone normy substancji niebezpiecznej”

2024-05-24 10:07

Ukochana sieć polskich rodziców wydała pilny komunikat o wycofaniu ze sprzedaży popularnej zabawki dla dzieci. Produkt ten chętnie kupują też nastolatki i dorośli – zwłaszcza fani Taylor Swift. Okazuje się, że nie spełnia norm bezpieczeństwa, przez co może być niebezpieczny dla zdrowia.

Sieć Action wycofuje popularną zabawkę. „Przekroczone normy substancji niebezpiecznej”
Autor: Action materiały prasowe, Getty Image Sieć Action wycofuje popularną zabawkę. „Przekroczone normy substancji niebezpiecznej”

„Jeśli posiadasz ten artykuł, natychmiast przestań go używać i zwróć go do sklepu Action” – zaapelowała sieć na swojej stronie. O jaki produkt dokładnie chodzi?

W co się bawić z dziećmi w deszczowe dni?

Sieć Action wycofuje zestawy do robienia bransoletek

Wycofany produkt to zestaw do plecionek Scoubidou (filofun) o numerze artykułu Action 102758 / 3202854 i kodzie EAN: 8715275821800, 8715275821879, którego dostawcą jest holenderska firma Avec BV.

„Badania wykazały, że zestaw do plecionek Scoubidou (filofun) o numerze artykułu 102758 / 3202854 zawiera wyższe niż dozwolone stężenia plastyfikatora ftalanowego DEHP, dla którego obowiązuje limit prawny. Może to stanowić zagrożenie dla zdrowia. Artykuły nie spełniają wymogów bezpieczeństwa, które Avec BV stawia swoim produktom i z tego powodu zostały one wycofane” – czytamy w komunikacie.

Sieć Action wycofuje zestawy do robienia bransoletek
Autor: materiały prasowe Action Sieć Action wycofuje zestawy do robienia bransoletek

Kupiłaś ostatnio w Action zestaw do robienia bransoletek? Zwróć do sklepu

Zestawy do robienia bransoletek są bardzo popularne wśród mały jak i dużych dziewczynek – nawet tych dorosłych. Tzw. friendship bracelets (bransoletki przyjaźni) to gigantyczny trend wśród fanek Taylor Swift, którzy robią je własnoręcznie i wymieniają się nimi na koncertach. (Warto przypomnieć, że 2 sierpnia w ramach trwającej trasy koncertowej Eras Tour Taylor Swift, artystka wystąpi też w Warszawie).

„Jeśli posiadasz ten artykuł, natychmiast przestań go używać i zwróć go do sklepu Action. Otrzymasz pełny zwrot pieniędzy, nawet jeśli nie posiadasz już dowodu zakupu. Ten produkt był dostępny w sprzedaży od stycznia 2024 r. do kwietnia 2024 r” – zaapelowała sieć.

Na koniec przeprosiła wszystkich klientów za wszelkie niedogodności, a w razie szczegółowych pytań odesłała do dystrybutora produktu. „W imieniu Avec BV i Action przepraszamy za wszelkie niedogodności i dziękujemy za współpracę. W razie jakichkolwiek pytań prosimy o kontakt z Avec pod adresem e-mail customerservice@avec.nl lub pod numerem +31 (0) 13 20 70 800” – czytamy.