Sięgnęła po telefon i od razu upadła. Nie żyje kobieta w 9. miesiącu ciąży

2023-08-23 16:09

17-letnia nastolatka w 9. miesiącu ciąży zmarła po tym, jak została porażona prądem w łazience . Dziewczyna wyszła z wanny po kąpieli i chciała naładować telefon. Na pomoc przybiegł jej mąż, ale nie był jej w stanie pomóc.

Sięgnęła po telefon i od razu upadła. Nie żyje kobieta w 9. miesiącu ciąży
Autor: Getty images Sięgnęła po telefon i od razu upadła. Nie żyje kobieta w 9. miesiącu ciąży

Do tej niewyobrażalnej tragedii doszło w czwartek 17 sierpnia w mieście Campina Grande w stanie Paraiba w Brazylii. O sprawie rozpisują się lokalne i zagraniczne media przytaczając wypowiedzi męża dziewczyny.

"Po prostu syn wyszedł". Nagły poród przed kościołem w Ostrowie Wielkopolskim

Pierwsza pomoc u niemowlaka – utrata przytomności i brak świadomości

Według jego relacji 17-letnia Jennifer Karolayne zmarła po tym, jak została porażona prądem. Nastolatka miała wyjść z wanny i próbować podłączyć telefon do ładowania za pomocą przedłużacza. Mężczyzna powiedział, że usłyszał naprawdę głośny hałas, gdy jego żona upadła na podłogę w łazience. Natychmiast wezwał pogotowie i próbował na własną rękę udzielić kobiecie pierwszej pomocy, niestety sam został porażony prądem.

Przybyły na miejsce zespół ratowników medycznych też nie był jej już w stanie pomóc. Lekarz stwierdził zgon nastolatki. W wyniku wypadku śmierć poniosło także jej nienarodzone dziecko.

Komendant Ramirison Pedro z komisariatu policji w Campina Grande, cytowany przez thesun.co.uk, powiedział, że prowadzone jest śledztwo. Sprawa jest traktowana jako wypadek.

Pierwsza pomoc w przypadku porażenia prądem

Gdy jesteśmy świadkiem porażenia kogoś prądem, w pierwszej kolejności należy wezwać pomoc i odciąć poszkodowaną osobę od źródła prądu. Dopóki tego nie zrobimy, nie wolno nam dotykać ofiary. Jeśli odcięcie prądu nie jest możliwe, należy odciąć poszkodowanego od źródła prądu za pomocą narzędzia/przedmiotu, które nie przewodzi prądu np. czegoś z gumy lub drewna.

Następnie oceniamy stan ofiary - sprawdzamy przytomność, oddech oraz puls. W przypadku braku oddechu, trzeba rozpocząć resuscytację krążeniowo-oddechową do czasu przyjazdu karetki pogotowia lub momentu gdy poszkodowany odzyska funkcje życiowe.

W hołdzie zmarłej przy porodzie żonie zrobił TO. „Mam nadzieję, że jesteś ze mnie dumna”

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza