Śląsk. 1,5 roczny chłopiec odebrany rodzicom. Szokujące, w jakich żył warunkach

2023-11-09 9:53

Policjanci w trakcie swojej pracy widzą wiele i mało jest ich w stanie zaskoczyć. Tym razem jednak, dom, w którym mieszkało 1,5 roczne dziecko zszokował nawet funkcjonariuszy. Mieszkanie było skrajnie zaniedbane, brudne, a w środku unosiła się woń alkoholu. To wszystko odbiło się na zdrowiu malutkiego chłopca.

1,5 roczny chłopiec odebrany nieodpowiedzialnym rodzicom.
Autor: Getty Images 1,5 roczny chłopiec odebrany nieodpowiedzialnym rodzicom.

1,5 roczny chłopiec odebrany nieodpowiedzialnym rodzicom po interwencji policji w mieszkaniu w Mikołowie na Śląsku. To, co działo się w domu, w którym przebywało dziecko oburza. Policjanci zastali widoczny gołym okiem brud, smród mieszający się z wonią alkoholu. Dookoła leżały ogromne ilości pustych butelek po alkoholu i puszek po piwie. 

Dowiedz się: Pozbawienie praw rodzicielskich - kiedy ma miejsce?

Czy alkohol jest przyczyną raka?

Chłopiec był chory

Do interwencji policji doszło w poniedziałek, 6 listopada po zgłoszeniu o awanturze domowej. Funkcjonariusze zastali na miejscu 31-letnią kobietę i jej 26-letniego partnera, oraz ich 1,5 roczne dziecko. 

Mieszkanie był skrajnie zaniedbane i wyglądało, jak po alkoholowej libacji. Oprócz tego, rodzice dziecka byli pod wyraźnym wpływem alkoholu. Przebywający w takich warunkach maluch okazał się chory. 

"W mieszkaniu było brudno, na stole stały butelki i puszki po piwie. Zaniedbany chłopiec był przeziębiony. Po przyjeździe karetki pogotowia okazało się, że dziecko ma podwyższoną temperaturę. O podjętej interwencji dyżurny powiadomił miejscowy Sąd Rodzinny" — poinformowała Komenda Powiatowa Policji w Mikołowie.

Matka miała 3 promile

Rodzice byli agresywni w stosunku do policjantów, a że ich zachowanie wskazywało na upojenie alkoholowe, zostali przebadani alkomatem. 

"31-latka miała blisko trzy promile alkoholu w organizmie, a 26-latek — blisko dwa promile. Oboje trafili do izby wytrzeźwień, a chłopca przekazano pod opiekę rodziny zastępczej"— podała policja.

O dalszym losie dziecka i o konsekwencjach dla jego rodziców zadecyduje sąd rodzinny. 

Źródło:

KPP w Mikołowie

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza