Squid Game: dzieci kopiują sceny z brutalnego serialu - szkoły ostrzegają

2021-10-18 9:23

Apel aby rodzice zakładali blokadę rodzicielską na Netflixie, w odniesieniu do serialu Squid Game wydały Brytyjskie szkoły.

Squid Game serial
Autor: Netflix

Serial Squid Game bije rekordy popularności. Niestety również wśród dzieci, które nie powinny go oglądać. Południowokoreański serial emitowany na Netflixie o grupie osób zaproszonych do wzięcia udziału w serii zabaw dla dzieci, takich jak gra w kulki, przeciąganie liny, które wygranym przynosza wygraną pieniężną, ale w przypadku przegranej kończą się śmiercią uczestników.

Taneczny bunt wobec przemocy. One billion rising w Tarnowie

Brutalnemu serialowi przyznano ograniczenie wiekowe od 15 lat, za treści zawierające seks, przemoc i samobójstwa. Tymczasem w Wielkiej Brytanii szkoły zauważyły niepokojący trend zabaw wzorowanych na scenach z filmu u dzieci w wieku nawet 6 lat. Dzieci omawiają odcinki i odgrywają sceny, które mogą być dla nich szczególnie atrakcyjne ze względu na odwołania do dziecięcych zabaw i gier.

Szkoły wysłały do rodziców ostrzeżenie, aby nie oglądali serialu w obecności dzieci, oraz założyły blokadę rodzicielską na Netflix i inne platformy wideo, aby ograniczyć dzieciom dostęp do brutalnych filmów i seriali.