Strażak radzi, jak chronić dziecko w razie pożaru - to prosta rzecz

2022-01-28 12:12

Pewien amerykański strażak podzielił się na portalu społecznościowym zdjęciem, które pokazuje, jak możemy ochronić dziecko przed pożarem. To prosta, a jak widać skuteczna metoda.

Strażak radzi, jak chronić dziecko w razie pożaru - to prosta rzecz
Autor: Getty images Strażak radzi, jak chronić dziecko w razie pożaru - to prosta rzecz

Tym prostym sposobem, od którego może zależeć życie dziecka, jest zamykanie drzwi od jego pokoju. Strażak z  okolic Nowego Yorku opowiedział na forum historie pożaru, w którego gaszeniu uczestniczył. Ogień wybuchł w jednym z pomieszczeń domu i nie przedostał się dalej, dzięki zamkniętym drzwiom.

Na zdjęciach, udostępnionych przez strażaka widać te same drzwi – jedna fotografia pokazuje je od strony, gdzie szalał pożar, a druga - od strony pokoju nietkniętego przez ogień.    

W poście zamieszczonym na stronie Straży Pożarnej Cold Springs Harbor na Facebooku mężczyzna przekonuje, że drzwi mogą stanowić zaporę dla ognia. Tymczasem wiele dzieci nie pozwala rodzicom na zamykanie drzwi od ich pokoi na noc, ze strachu przed ciemnością.

"Twoje dziecko może tego nie lubić, ale zamykanie drzwi do sypialni na noc wpływa na jego bezpieczeństwo. Dlatego prowadząc zajęcia z profilaktyki przeciwpożarowej w szkołach, staram się przekonać maluchy, jak ważne jest spanie przy zamkniętych drzwiach”- pisze strażak.

A wy zamykacie drzwi do pokoju dziecka?

Czytaj również: 8 historii zwykłych psów, które uratowały dzieciom życie - to najlepsi opiekunowie

Pierwsza pomoc u niemowlaka – zachłyśnięcie lub zakrztuszenie
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza