Szokujące sceny w autokarze. Kierowca zwyzywał płaczące dziecko

2023-07-25 13:01

Wakacje to czas podróży dla wielu rodzin. Nie każdy ma jednak możliwość transportu własnym samochodem. Zdarza się także, że przejażdżka pociągiem czy autokarem ma być dla dziecka dodatkową atrakcją. Jak to jednak bywa z maluchami, mają swoje humory. Dla współpasażerów mogą być one męczące, ale nikt chyba nie ma wątpliwości, że ten kierowca przesadził...

Zwyzywał płaczące dziecko
Autor: Getty Images/ Instagram screenshot Zwyzywał płaczące dziecko.

Każdy, kto jest lub był rodzicem malucha, wie, jak częste są dziecięce humory. Bunty 2-latka, mimo nazwy, ciągną się latami, a każdy nawet najmniejszy dyskomfort potrafi wywołać u dziecka atak histerii. Nikomu nie jest wtedy do śmiechu - ani rodzicom, ani obserwatorom. Ale to nie tłumaczy agresywnego zachowania kierowcy autokaru, którego mały pasażer, podróżujący z mamą, głośno płakał. 

Dowiedz się: Podróż z dzieckiem pociągiem. O czym warto pamiętać?

Oto sposób na tanie podróżowanie

Sprawdź: Podróżowanie z dziećmi: jak sprawić, by było udane? [Wywiad z podróżnikami]

Agresywny kierowca autokaru

Do nieprzyjemnego incydentu doszło w autokarze sieci Flixbus, w którym przebywali turyści z różnych krajów. W pewnym momencie, podczas postoju, kierowca zwrócił się do płaczącego dziecka, wskazując na nie palcem, i mówiąc agresywnym tonem - "Ty, pier**l się". 

W obronie matki z dzieckiem natychmiast stanęli inni pasażerowie, którzy zaczęli wstawać ze swoich siedzeń. "Proszę się uspokoić, proszę pana", "Nie można krzyczeć na dziecko" - mówili. 

"To nie miejsce dla dzieci"

Cały incydent sprawił, że dziecko zaczęło płakać jeszcze głośniej, a w autokarze zapanował jeszcze większy chaos.

Filmik na swoim profilu opublikował influencer Ape Huncho. W komentarzach wiele osób nie kryje oburzenia zachowaniem kierowcy, ale są też tacy, którzy mówią otwarcie - autokary to nie miejsce dla dzieci. Zgadzacie się z tym? A może sami macie podobne, złe doświadczenia z podróżowania z dzieckiem transportem publicznym?

Dowiedz się: Bezpiecznie i bez płaczu. Pediatra wyjaśnia, jak powinna wyglądać podróż niemowlęciem

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza