Ta mama zrobiła niesamowitą metamorfozę łazienki. Zaoszczędziła 30 tysięcy

2023-07-18 15:09

Remont łazienki wiąże się z dużymi kosztami. Już samo zerwanie starych płytek to ogromny wydatek, jeżeli powierzymy to fachowcom. Ta mama ujawniła, jak zaoszczędziła na remoncie w przeliczeniu 30 tysięcy złotych.

Remont łazienki
Autor: Getti Images/ Facebook/@Ceres Post Ta mama zrobiła niesamowitą metamorfozę łazienki. Zaoszczędziła 30 tysięcy

28-letnia Alice Fleming z Gorebrige w Wielkij Brytanii marzyła o remoncie łazienki. Miała dosyć starych, ciemnych płytek i przytłaczającego wnętrza. Jak sama przyznała w mediach, nie lubiła tego pomieszczenia. Jednak fachowcy wycenili gruntowy remont na równowartość ponad 31 tysięcy złotych, na co nie było ją stać.

Zamiast zrezygnować z remontu, postanowiła wziąć sprawy w swoje ręce. W ósmym miesiącu ciąży wraz z mężem przeprowadziła niesamowitą metamorfozę łazienki za niewielkie pieniądze.

Zobacz także: Nie było ich stać na remont, więc zamieszkali w lesie. Ich dzieci sypiają na mrozie: "To dobre życie"

Jak zacząć remont mieszkania? Twoja Ekipa - Remontuj z Bricomarché

„Nigdy nie lubiliśmy tej łazienki”

Alice wyznała dailymail.co.uk, że zamieszkali w tym domu cztery lata temu, ale nigdy nie lubili z mężem łazienki.

- Nie podobały mi się kolory i ogólnie przestrzeń wyglądała na nudną i zniszczoną – powiedziała.

Kobieta planowała profesjonalny remont, ale był on niezwykle kosztowny i pracochłonny. Wymagał wyrwania wszystkich płytek. Alice postanowiła całkowicie przekształcić pomieszczenie. Przyznała, że szukała rozwiązań, dzięki którym mogłaby ją odświeżyć niewielkim nakładem pieniędzy.

Ostatecznie na całą metamorfozę wydała nieco ponad 700 złotych.

Zastosowała prosty trik

Jako członek wielu grup DIY postanowiła wypróbować specjalne farby, które łatwo i szybko odmienią wygląd jej łazienki. Postanowiła użyć dwóch jasnych kolorów.

- Ważne było dla mnie rozjaśnienie pomieszczenia, aby stało się bardziej przyjazne – powiedziała.

Zamawiając próbki, mogła upewnić się, że wybrane odcienie będą odpowiednie. Trzy puszki farby łącznie kosztowały ją równowartość około 400 złotych.

Ponadto poprawiła ogólny wygląd fug za pomocą specjalnego markera za około 15 złotych. Zmianie uległa również podłoga. Zamiast skuwania płytek Alice położyła na nie winyl za około 340 złotych.

- Mam wykładzinę o nazwie Roma. W sumie kosztowało to 65 funtów, co moim zdaniem jest świetną ceną w porównaniu do profesjonalnego wykonania podłogi – wyznała uradowana.

Wszystkie prace wykonała razem z mężem

Alice i jej mąż nie wynajęli profesjonalnej ekipy. Postanowili wszystkie prace wykonać samodzielnie. Wyczyścili łazienkę mydłem cukrowym, dzięki czemu farba mogła lepiej pokryć ściany. Ponadto przeszlifowali płytki przed rozpoczęciem malowania.

Biały kolor pokrył płytki w górnej części, a beżowy na dole. Pozwoliło to nadać pomieszczeniu cieplejszy charakter. Po pomalowaniu kobieta zastosowała pisak do fug, a jej mąż położył wykładzinę winylową.

„Nie zrobiłabym niczego inaczej”

Jak przyznała, największym wyzwaniem był czas. Jako mama bardzo ruchliwego dwulatka i spodziewająca się wkrótce kolejnego dziecka, musiała wszystko dobrze zaplanować.

Cała metamorfoza łazienki zajęła łącznie dwa dni, ale jak podkreśliła, efekt jest dla niej zadowalający.

- Nie zrobiłabym niczego inaczej, gdybyśmy mieli zrobić to jeszcze raz. Jesteśmy zachwyceni rezultatami. Jeśli już, to żałuję, że nie zrobiłam tego wcześniej! To teraz moje ulubione pomieszczenie w domu – podsumowała.

Czytaj także: Remont pokoju dla niemowlaka: pomysły i inspiracje pokoju dla dziecka

Syndrom wicia gniazda w ciąży: co oznacza i kiedy występuje?

Źródło:

  • dailymail.co.uk
  • cerespost.com