Nie było ich stać na remont, więc zamieszkali w lesie. Ich dzieci sypiają na mrozie: "To dobre życie"

2023-02-10 10:26

Rosnące ceny prądu, wody i ogrzewania wykańczają wiele rodzin. Ta para wykształconych ludzi pracowała non stop, a mimo to nie było ich stać na kredyt na remont domu. Postanowili sprzedać wszystkie dobra i zamieszkać w lesie. Dziś od tamtego momentu minęło 5 lat, a do ich rodziny dołączyła dwójka dzieci.

Zamieszkali z dziećmi w lesie.
Autor: YouTube screenshot/ @The Off Grid Family Czteroosobowa rodzina mieszka w lesie bez bierzącej wody prądu.

O swoim nietuzinkowym życiu Rachel i Fraser z Wielkiej Brytanii opowiadają na YouTube'owym kanale - The Off Grid Family. Rodzina mieszka "off-grid", czyli samowystarczalnie, bez podłączenia do kanalizacji, wody i linii elektrycznych już od 5 lat. W tym czasie urodziła się też dwójka ich dzieci.

Wszyscy razem mieszkają w domku holenderskim i cały czas pracują nad kolejnymi udoskonaleniami w swoim życiu z dala od cywilizacji. 

Dowiedz się: Kredyt silniejszy niż miłość. Kobiety tkwią w koszmarze, bo nie stać ich na samodzielne płacenie rat

BIEDA w Zakopanem! Polacy KLNĄ na ceny, kanapki przywożą z domu | Komentery

Dowiedz się: Co czwarty rodzic bierze kredyt na komunię. To naprawdę konieczne?

Decyzja o zamieszkaniu w lesie

Decyzja o wyprowadzce na wiejską posesję leśną nie była dla pary łatwa. Ona jest nauczycielką, on - chirurgiem drzewnym, czyli specjalistą od ratowania zagrożonych roślin.

Po ślubie, obydwoje ciężko pracowali, chcąc wyremontować stary domek, który kupili. Bank nie dał im jednak kredytu, a oni pracowali coraz więcej i jak sami przyznają, byli przemęczeni, zestresowani i czuli się jak w pułapce.

Wtedy wpadli na pomysł - Fraser jeszcze jako kawaler kupił kawałek ziemi pod szkółkę leśną. Para miała do wyboru - sprzedać ziemię i wyremontować domek, czy sprzedać domek i wyprowadzić się do lasu. Stanęło na tym drugim.

Ich dzieci sypiają na dworze

Tym samym las stał się ich domem, na którym postawili malutki domek holenderski. Z czasem zamontowali na nim panele słoneczne, z których czerpią prąd, zbudowali też filtr do wody deszczowej. Dzięki tym rozwiązaniom są samowystarczalni, nawet zimą.

Ze względu na dzieci na wszelki wypadek posiadają jednak generator prądu. Ich maluchy rzadko go potrzebują, bo są bardzo zahartowane. Opatulone w koce sypiają na dworze nawet zimą. Po filmikach pary publikowanych na YouTube widać, jak sprawnie całej rodzinie idzie życie poza cywilizacją. Ich dzieci wyglądają na zdrowe i pełne radości. 

Przeczytaj: Rodziny z dziećmi mogą liczyć na dopłaty do kredytów? Rusza nowy rządowy program

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza