Ta zabawka może być niebezpieczna dla maluchów! Jest oficjalne ostrzeżenie

2024-02-14 10:02

Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów ostrzega przed zabawką z sieciówki KIK. Produkt może być niebezpieczny dla małych dzieci, dlatego jeśli posiadasz go w domu, lepiej zwróć do sklepu.

Mata dla niemowlaka
Autor: Getty Images Mata dla dzieci została wycofana z popularnego sklepu

UOKiK ostrzega przed zabawką, którą kupimy w sieciówce KIK. Produkt może być niebezpieczny dla małych dzieci i stwarzać ryzyko uduszenia. Jeśli któryś z elementów dostanie się do dróg oddechowych malucha, może to skończyć się tragicznie. Jeśli kupiłeś zabawkę, przed którą ostrzega UOKiK, lepiej oddaj ją do sklepu.

Bezpieczne zabawki

Mata wycofana ze sklepu

Produktem, o którym mowa, jest mata piankowa w kształcie puzzli. Matę można wykorzystać do zabawy na podłodze. Stanowi ona nie tylko dobrą izolację od ziemi, ale też i umożliwia wiele godzin kreatywnej zabawy. Wybierając matę, warto jednak zwrócić uwagę na to, czy jest ona bezpieczna dla niemowlaka. Maluchy uczą się poznawać świat wszystkimi zmysłami, chętnie biorą wszystkie przedmioty do buzi, próbując ich tekstury. Okazuje się, że niektóre produkty dostępne w sklepach mogą być niebezpieczne.

Jaka mata jest niebezpieczna?

Mata, która została wycofana ze sklepów, to model KX7977/JY032859. Kod EAN puzzli to 5903039715639. Importerem wyrobu jest KIK Sp. z o.o. Sp.K., al. 1000-lecia Państwa Polskiego 8, 15-111 Białystok, producentem Yanchi Toys Factory Chenghai District, Shantou City, Guangdong Province, China.

Jeśli ktoś kupił ten produkt, najlepiej będzie oddać go do sklepu.

Na co zwrócić uwagę przy wyborze zabawek?

Kupując zabawki lub produkty dla małych dzieci, należy przede wszystkim zwracać uwagę na ich bezpieczeństwo. Produkty dla najmłodszych powinny posiadać odpowiednie certyfikaty i testy, które mają na celu uspokoić rodziców, że nie stworzą zagrożenia dla dziecka. Warto sprawdzać, czy nie zawierają małych elementów, które mogłyby się oddzielić lub połamać, przez co maluch mógłby włożyć je do buzi. Oprócz tego muszą być wykonane z bezpiecznych materiałów, nietoksycznych, bez ftalanów czy parabenów, które mogłyby uczulić malucha.

Czytaj: Jak kupować bezpieczne zabawki dla niemowlaka?