Niemowlę

Pierwszy rok życia to czas najintensywniejszego rozwoju dziecka. Okres niemowlęcy obfituje w skoki rozwojowe, których obserwacja dostarcza rodzicom wielu niezapomnianych chwil. Dziecko zmienia się z dnia na dzień –  kształtuje się jego wygląd oraz sprawność ruchowa. W 4 miesiącu życia wiotki i bezwładny wcześniej maluch zaczyna sztywno trzymać główkę. Około 6-7 miesiąca życia zaczyna siadać. Pomiędzy 7, a 12 miesiącem przychodzi pora na raczkowanie.

Dzieci do 3 roku życia należy chronić przed słońcem szczególnie starannie. Podpowiadamy, jak zabezpieczyć dziecko przed promieniami słonecznymi na spacerze i na plaży, jakich filtrów najlepiej użyć i jak je stosować.
Kiedyś było dość powszechną rodzicielską praktyką. Od pewnego czasu jest mocno krytykowane i odradzane. O czym mowa? O oblizywaniu dziecięcego smoczka!
Dlaczego kobiety, które nie mogą karmić wyłącznie swoim pokarmem, są dla siebie tak surowe? Na jakie rozwiązania się wtedy decydują? Kiedy wybierają karmienie mieszane i dlaczego ten sposób żywienia dziecka to w niektórych przypadkach konieczny wybór? Na te i inne pytania odpowiada psycholog, pediatra i położna, eksperci współpracujący z BebiProgram.pl.
Skoki rozwojowe towarzyszą dojrzewaniu układu nerwowego dziecka. W pierwszym roku życia niemowlaka jest ich aż siedem. Powodują wzmożoną płaczliwość , niepokój, rozdrażnienie i problemy ze snem. Sprawdź, kiedy następują skoki rozwojowe u niemowląt i jakie są ich symptomy.
Długie karmienie piersią jest często krytykowane. Wiele osób uważa, że podawanie piersi dziecku, które skończyło 2 czy 3 lata wpływa negatywnie - na jego psychikę. Czy długie karmienie piersią jest dobre, czy złe dla dziecka? Spytaliśmy o to psychologa dziecięcego.
Krzesełko do karmienia dla jednych rodziców jest zbędne, dla innych bardzo potrzebne. Jeśli uznasz, że wam krzesełko do karmienia może się przydać, sprawdź jego poszczególne elementy, aby wybrać najlepszy model. Na co zwrócić uwagę przed zakupem krzesełka do karmienia?
Jest wiele rodzajów krzesełek do karmienia dla dziecka. Które z krzesełka do karmienia są najbardziej praktyczne? Prezentujemy klika modeli najlepszych i najwygodniejszych krzesełek i wyjaśniamy, czym się róźnią.
Ospę wietrzną, wbrew pozorom, mogą złapać nie tylko dzieci w wieku przedszkolnym, ale także niemowlęta. Jakie są objawy ospy u niemowlaka i jak się ją leczy?
Słyszałyście, że oblizywanie smoczka dziecka sprzyja przenoszeniu próchnicy i innych chorób do buzi dziecka? Najnowsze badania temu nie przeczą, ale pokazują, że ssanie smoczka, aby go oczyścić, nie jest to do końca takim złym pomysłem...
UPPAbaby to amerykańska marka, która szturmem podbija polski rynek branży dziecięcej. UPPAbaby ma jeden prorytet: jej misją jest tworzenie wysokiej jakości produktów dla dzieci, które odpowiadają potrzebom rodziców wpisując się przy tym w tradycję eleganckiego wzornictwa i współczesnych trendów. Model wózka 2w1 - UPPAbaby CRUZ V2 to ulepszony model wózka CRUZ, który pokochali rodzice na całym świecie.

Materiał sponsorowany

Niemowlęta muszą dostawać witaminę D3, także latem. Przeczytaj albo posłuchaj, w jakich dawkach podawać niemowlęciu witaminę D, jak często, w jakiej formie. Wyjaśniamy wątpliwości dotyczące dawkowania witaminy D3 dla niemowląt.
Każde dziecko znajdujące się w jadącym samochodzie musi być zapięte w foteliku. Byłoby też dobrze, aby jak najdłużej podróżowało tyłem do kierunku jazdy. Zdaniem specjalistów jazda w foteliku ustawionym tyłem jest najbezpieczniejsza.

NOWY NUMER

Nowy numer magazynu Dziecko Zakupy i My już w sprzedaży! A w nim ponad 200 polecanych produktów dla mamy, dziecka i kobiet w ciąży a także inspiracje i porady dla całej rodziny! 164 strony za 4,99 zł.

Sprawdź
Dziecko zakupy i my

To także intensywny czas dla rodziców, przed którymi postawione zostają nowe wyzwania związane z pielęgnacją dziecka oraz chorobami okresu niemowlęcego, których często nie sposób uniknąć, takimi jak kolka niemowlęca, ciemieniucha, czy potówki. Niemowlętom zdarzają się również typowe choroby wieku dziecięcego, jak trzydniówka, przeziębienie, lub zapalenie krtani. Choć uciążliwe i czasem groźne, przyczyniają się do kształtowania odporności dziecka.