Tata zgolił brodę. Reakcja jego niemowlaka to przestroga dla innych ojców

2023-08-28 16:07

Niemowlak uwielbiał swojego brodatego ojca. Kilkumiesięczny chłopiec zobaczył całą twarz swojego taty po raz pierwszy od urodzenia, gdy ten zgolił brodę. Jego reakcja jest niesamowita. Zmiana stylu chyba się ojcu nie opłacała...

tata zgolił brodę
Autor: Getty Images/ Instagram screnshot Ojciec zgolił brodę. Takiej reakcji dziecka się nie spodziewał.

Starsze niemowlęta to już dosyć rozumne dzieci, z którymi można zbudować fantastyczną więź, poprzez zabawy, rytuały, początki wspólnego poczucia humoru. Maluszki bardzo przywiązują się do swoich rodziców. Niestety, także do ich wyglądu. Świetnie widać to po reakcji tego małego chłopczyka, którego ojciec... zgolił brodę. 

Dowiedz się: Jak rozwija się wzrok u dziecka w pierwszych latach życia?

Co męczy niemowlaka?

Sprawdź: Od kiedy niemowlę zaczyna wyraźnie widzieć?

Dziecko wyraźnie zrozpaczone

Zabawny filmik ze swoim kilkumiesięcznym synkiem i mężem wrzuciła do sieci młoda mama o imieniu Courtney Peterson. Podpisała go, informując krótko.

"Mój mąż zgolił brodę po raz pierwszy, odkąd urodził się nasz syn".

Na krótkim wideo widać, jak niemowlak ciąga z dziką satysfakcją za brodę ojca, co niesamowicie go bawi, a samego tatę - ewidentnie boli. Po chwili widzimy już kard, na którym ojciec zakrywając twarz ręcznikiem trzyma syna na rękach i pokazuje mu swoją twarz bez brody. Chłopczyk najpierw jest zdziwiony, ale po chwili na jego twarzy widać ogromne przerażenie. Wtedy zaczyna płakać.

Dzieci nie lubią zmian wyglądu rodziców?

Internauci żartują, że pewnie nie był gotowy na zakończenie zabaw z brodą taty. Nam jednak wydaje się, że chłopiec zwyczajnie się przestraszył, bo nie poznał własnego ojca. Każda mama kojarzy chyba reakcje niemowląt na swój widok w wałkach, albo w maseczce. Przeważnie maluchy nie są nim zachwycone, zwłaszcza do momentu, gdy nie zorientują się, że osoba, którą widzą to wciąż mama. 

Jak sądzicie? Macie podobne wspomnienia, ze zmianami wyglądu, gdy w domu jest małe dziecko?

Przeczytaj: Doceni, gdy założysz okulary lub umalujesz usta na czerwono. Tak działa wzrok niemowlaka