Te świece w domu ściągają pecha i nieszczęście. Tajemnica tkwi w liczbie

2023-11-11 14:22

W okresie jesienno-zimowym często palimy w swoich domach świece zapachowe. Ich światło i zapach poprawia nastrój i wprowadza wyjątkową atmosferę w domu, nic więc dziwnego, że czasem mamy ochotę obstawić nimi cały dom. Okazuje się jednak, że ilość palonych świec ma znaczenie. Według zasad feng shui niektórych zestawień lepiej unikać, bo mogą ściągnąć na nas nieszczęście.

Te świece w domu ściągają pecha i nieszczęście. Tajemnica tkwi w liczbie
Autor: Getty images Te świece w domu ściągają pecha i nieszczęście. Tajemnica tkwi w liczbie

Świece zapachowe to hit ostatnich kilku sezonów. Dostępne w szerokiej gamie kolorystycznej i w różnej formie, zachęcają do zakupu. Trudno oprzeć się zwłaszcza tym w pięknych słojach lub eleganckich wazonach, a także tym, co mają zniewalający zapach. Pomarańcza z cynamonem, kakaowiec z przyprawami, gruszka w czekoladzie, zima w Japonii ich fantazyjne i smakowite nazwy kuszą, by sprawić sobie kolejną do kolekcji. I choć wydaje się, że światło świec może mieć na nas tylko pozytywny wpływ, okazuje się, że w pewnych konfiguracjach działa niekorzystnie. Mówią o tym dokładnie zasady feng shui.

Czy jesteśmy przesądni? "Zawsze wstaję lewą nogą, bo łóżko tak stoi"

Lubisz palić świece zapachowe? Poznaj ważną zasadę feng shui

Chodzi o ilość świec palonych jednocześnie. Według zasad feng shui powinno unikać się palenia czterech świec na raz. Czwórka bowiem w tradycji chińskiej to najbardziej pechowa z wszystkich liczb. Symbolizuje śmierć, porażki, nieszczęścia i zniszczenia. Palenie czterech świec w tym samym czasie może więc ściągnąć na człowieka pecha.

Jeśli zależy ci natomiast na przyciągnięciu dobrej energii i fortuny, powinnaś postawić na szóstkę. Sześć świec palonych naraz zapewni nie tylko błogą atmosferę w domu, ale także ściągnie na jego mieszkańców szczęście i powodzenie.

Jeśli zaś chcesz ukierunkować ten sukces w jakiś konkretny aspekt swojego życia, zwróć uwagę na kolor palonych świec. One także mają wielkie znaczenie wg feng shui. Czerwony – oznacza miłość, zielony – sukces finansowy, biały – harmonię i równowagę. Unikaj zaś jak ognia koloru czarnego, który tak jak cyfra cztery przyciąga złą energię.

Liczby liczbami, uważaj przede wszystkim na dzieci

Jeśli masz w domu dzieci, zachowaj jednak umiar w paleniu świec, ponieważ w czasie ich palenia ulatniają się niebezpieczne związki, których lepiej nie wdychać. Naukowcy przestrzegają, że zarówno wdychanie oparów, jak i trzymanie świec w rękach może być szkodliwe dla zdrowia. Temat ten ostatnio poruszył biotechnolog i popularyzator nauki Dawid Polak w swoich mediach społecznościowych. Naukowiec zaznaczył, że największym zagrożeniem ze strony świec zapachowych jest uwalniane do powietrza różnych toksycznych związków jak np. toluen, formaldehyd czy benzen. "Nadużywanie takich środków może doprowadzić do uszkodzeń mózgu, płuc, a nawet wpływać na nasze zdrowie psychiczne" – podkreślił ekspert.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza