To najlepszy prezent na Dzień Matki, jaki możesz podarować. "Chociaż jeden dzień"

2023-05-11 13:17

O czym marzą matki na Dzień Matki? Przeszukując strony internetowe, możemy znaleźć specjalnie dedykowaną im biżuterię, ramki na zdjęcia, czekoladki, kubki z napisami i wiele innych propozycji. Okazuje się jednak, że wiele matek marzy tylko o jednym.

Co mamy chciałyby dostać na Dzień Matki? Wiele z nich marzy tylko o jednym i nie są to kwiatki
Autor: Getty Images Co mamy chciałyby dostać na Dzień Matki? Wiele z nich marzy tylko o jednym i nie są to kwiatki

Na całym świecie obchodzony jest Dzień Matki. W Polsce święto to przypada 26 maja. Z tej okazji dzieci szykują drobne upominki w przedszkolach i szkołach. Są to miłe gesty, które doceni każda kochająca mama.O czym jednak tak naprawdę marzą mamy? Co chciałyby robić cały dzień, gdyby miały taką możliwość?

Profil na Instagramie @dadwise.co jest poradnikiem dla ojców, którzy chcą być jeszcze lepszymi opiekunami swoich dzieci i partnerami dla swoich wybranek. Na jednym z udostępnionych nagrań możemy zobaczyć sondę uliczną, w której mężczyzna pyta matki „Czego mamy pragną na Dzień Matki?”. Odpowiedź zaskoczyła prowadzącego, który wiele razy dopytywał, gdzie na tej liście są kwiatki.

Zobacz także: Pomysły na prezent dla mamy od niemowlaka na jej pierwszy Dzień Matki

Malowana filiżanka na Dzień Matki

Pomysły na Dzień Matki

Wśród najczęstszych pomysłów na prezent na Dzień Matki wybieramy kwiaty. Kwiaty są bowiem symbolem miłości, sposobem wyrażenia szacunku, ale także wdzięczności. Najpopularniejsze z nich to oczywiście róże. Zdarza się jednak, że wybieramy dla mamy również goździki, a co bardziej oryginalni - bukiet słoneczników.

Innym pomysłem na prezent na Dzień Mamy może być zestaw herbaty z kubkiem, breloczek do kluczy, futerał na okulary lub dekoracyjna poduszka z dedykacją dla najlepszej mamy i miękki koc. Te ostatnie propozycje zbliżają nas do tego wymarzonego i jedynego prezentu, o którym marzy najwięcej mam.

O tym marzą mamy na Dzień Matki

Sonda uliczna jasno pokazała, o czym tak naprawdę marzy każda mama. Ten „upominek” przydałby się częściej, niż tylko raz w roku. Mamy na pytanie „Czego pragną na Dzień Matki?”, odpowiedziały:

— O Boże, chcę spać cały dzień.

— Chcę spać.

— Chciałabym się wyspać.

Na pytanie o kwiaty, mamy się skrzywiły z uśmiechem. Jedna stanowczo odpowiedziała „nie”, a kolejna, że tak naprawdę nie lubi kwiatów. Mężczyzna dopytał, gdzie na tej liście pragnień na Dzień Mamy są kwiaty.

— Bardzo nisko — odparła jedna z mam z uśmiechem.

Dzień tylko dla mamy

Okazuje się, że to marzenie chyba wszystkich mam, a w szczególności tych, które mają małe dzieci. Kochają je najmocniej na świecie, pragną dla nich jak najlepiej i niekiedy wystarczy tylko uśmiech tego maluszka. Czasami jednak każda z nas potrzebuje zrobić sobie przerwę. Internautki pod postem tylko to potwierdziły.

„Z okazji Dnia Matki nie chcę być mamą przez jeden dzień” – napisała jedna z nich.

„Spać, jeść w łóżku i oglądać telewizję bez przerywania i wyprowadzania wszystkich z domu! Słodki spokój i cisza!” – dodaje kolejna.

„Sen i wybrane jedzenie, którego nie musiałabym gotować” – przyznała następna.

A co wy dopisałybyście do tej listy?

Czytaj także: Co kupić na Dzień Mamy? Zobacz nasze podpowiedzi last minute. Jeszcze zdążysz do sklepu

Prezent na Dzień Matki DIY: piękny obrazek 3D