Trojaczki z szansą na najłatwiejszy PESEL - 22 lutego urodziła się trójka maluchów

2022-02-25 8:22

22 lutego 2022 to wyjątkowa data. Dzieci urodzone w tym dniu otrzymają wyjątkowy numer PESEL, zaczynający się od sześciu dwójek. Takie szczęście miała trójka maluchów urodzona w Gdańsku. Trojaczki to dwie dziewczynki i chłopiec.

Trojaczki z szansą na najłatwiejszy PESEL - 22 lutego urodziła się trójka maluchów
Autor: Getty images

Dzieci urodzone 22 lutego 2022 roku będą miały PESEL zaczynający się od sześciu dwójek. dwie pierwsze cyfry oznaczają rok urodzenia, dwie kolejne - miesiąc (w odróżnieniu od osób urodzonych w lutym 1922 roku, dzieci te mają do cyfry miesiąca dodaną dwójkę) i wreszcie ostatnie dwie dwójki - to dzień narodzin.

Takie szczęście miały między innymi maluchy urodzone w Gdańsku. - W dniu 22.02.2022 r. urodziły się w naszym szpitalu trojaczki. Dwie dziewczynki i chłopczyk. Życzmy zdrowia i miłości całej rodzinie - przekazała Katarzyna Brożek, rzecznik szpitali Copernicus - czytamy informację na portalu Trójmiasto.pl.

Ale to nie koniec - ponieważ wśród maluchów są aż dwie dziewczynki, mają one szanse na wyjątkowy PESEL składający się wyłącznie z dwójek - parzyste numery identyfikacyjne, które składają się na kolejne cyfry PESEL-u są przypisane do płci żeńskiej.

Na wyjątkową datę urodzin składającą się niemal z samych dwójek polowały mamy na całym świecie. W USA, w stanie  Północna Karolina urodziła się dziewczynka, która nie dość, że trafiła w dwójkową datę, to jeszcze wybrała sobie na przyjście na świat godzinę 2.22.

Jak poinformował Alamance Regional Hospital narodziny odbyły się oczywiście w sali porodowej nr. ...2. Dziecko to jest w czepku urodzone, ponieważ na jej narodziny nikt nie miał nadziei - mama małej dziewczynki to pacjentka, która pokonała chłoniaka, tym bardziej cieszy się z dwójek w dacie i godzinie urodzenia dziecka, traktując ją jako dobrą wróżbę na przyszłość.

W Łodzi urodziły się trojaczki.
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza