Trwa konkurs Anioły Rodzić po Ludzku. Głosować można jeszcze przez tydzień!

2021-10-08 14:29

To już druga edycja konkursu Anioły Rodzić po Ludzku organizowanego przez Fundację Rodzić po Ludzku. Pierwsza edycja Konkursu cieszyła się dużym powodzeniem, a historie Położnych - Anielic, wychwalanych przez głosujące kobiety pokazały, jak bardzo potrzebny i piękny jest to zawód.

Anioły Rodzić po Ludzku
Autor: Materiały prasowe 2. edycja konkursu Anioły Rodzić po Ludzku

W konkursie, organizowanym przez Fundację Rodzić po Ludzku, chodzi o docenienie położnych, o których kobiety mówią "Anioł". Wspierających i profesjonalnych, słuchających i zaangażowanych, zwykłych a niezwykłych, którym szczególnie bliska jest idea opieki i rodzenia po ludzku.

Na położne można głosować do 15 października 2021

W pierwszym etapie konkursu, który właśnie trwa, głos mają kobiety – użytkowniczki portalu GdzieRodzić.info. Spośród wszystkich położnych, które biorą udział w plebiscycie, wybierają te, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie.

Jeśli nie ma profilu położnej na GdzieRodzic.info trzeba działać! Zaprosić swoją Anielicę - zadzwonić, napisać do niej, odwiedzić ją i zachęcić do założenia wizytówki w bazie https://gdzierodzic.info/rejestracja/ i wyrażenia zgody na udział w konkursie.

Można oddać dwa głosy na położne: na pracującą w szpitalu i na pracującą w środowisku - poza szpitalem. Swój wybór warto uzasadnić dodatkowo komentarzem, który opisze wyjątkowość ich kandydatki na „Anioła”. Warto, żeby położne wiedziały o tym, jak wyjątkowo kobiety czuły się dzięki ich wsparciu. Głosy zbierane są do 15.10.2021 roku.

Zobacz: 7 pytań do położnej - warto zadać je przed porodem

2. etap konkursu "Anioły Rodzić po Ludzku"

Wtedy zaczyna się drugi etap konkursu i do pracy zasiada Kapituła Konkursu, która na podstawie głosów i komentarzy wybiera Anioły Rodzić po Ludzku. W skład Kapituły wchodzi dziesięć znamienitych kobiet: Justyna Dąbrowska, Magda Mołek, Agnieszka Lisiecka, Ewa Wietrak, Elżbieta Cherezińska, Anna Małek, Dorota Karkowska, Alicja Kost, Lara Gessler oraz Prezeska Fundacji Rodzić po Ludzku - Joanna Pietrusiewicz. 

Wyniki obrad Kapituły ogłoszone zostaną w drugiej połowie listopada 2021 roku. Więcej o Kapitule i konkursie znajduje się na stronie https://gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2021/

Fundacja Rodzić po Ludzku w tym roku obchodzi swoje 25-lecie i  przez cały ten czas działa po to, aby każda kobieta mogła urodzić swoje dziecko w godnych warunkach, otoczona szacunkiem i opieką. Konkurs jest wyrazem wdzięczności położnym, dla których te wartości są cenne w pracy.

Podziękujmy im razem!

Polecamy: Rola położnej - w ciąży, w czasie porodu i podczas połogu

5 błędów, których nie można popełnić na porodówce