Trwa 2. edycja ogólnopolskiego konkursu Anioły Rodzić po Ludzku. Zagłosuj na swoją położną!

2021-09-13 14:00

To właśnie o tych bohaterkach dnia codziennego, czyli o oddanych swojej pracy położnych, rodzące mówią "anioły". Jesienią 2021 roku poznamy laureatki - po dwie z każdego regionu Polski. Mjakmama24.pl patronuje konkursowi.

Anioły Rodzić po Ludzku 2. edycja konkursu
Autor: Materiały prasowe Anioły Rodzić po Ludzku 2. edycja konkursu

Fundacja Rodzić po Ludzku od lat uważnie przygląda się sytuacji na porodówkach i warunkom pracy położnych. Widzimy ich profesjonalizm w opiece nad kobietami i noworodkami. Szczególnie w tym niezwykle trudnym czasie, jakim jest pandemia. 

Nie mamy mocy sprawczych, by podnieść położnym wynagrodzenie do poziomu, który odzwierciedlałby faktyczne zaangażowanie i wagę ich pracy. Choć bardzo byśmy chciały, nie sprawimy, by pandemia znikła, ale możemy dodać im skrzydeł w tych trudnych i pełnych napięcia dniach!

Właśnie z wdzięczności dla położnych za ich ciężką pracę, czułe wsparcie i profesjonalizm Fundacja Rodzić po Ludzku rozpoczęła drugą edycję ogólnopolskiego konkursu Anioły Rodzić po Ludzku. Celem konkursu jest znalezienie tych położnych, o których kobiety w swoich wspomnieniach mówią “anioł”. Tych zwykłych kobiet o niezwykłej sile, którym szczególnie bliska jest idea opieki i rodzenia po ludzku.

Polecamy: 7 pytań do położnej - te pytania warto zadać przed porodem

Torba do porodu. Co spakować?

Fundacja zachęca kobiety, które na swojej drodze spotkały wyjątkowe położne, do wskazania ich w głosowaniu na portalu www.GdzieRodzic.info, jednocześnie apelując do położnych o rejestrowanie się w bazie. Często przecież od położnej, szczególnie w czasach pandemii, kiedy kobiety bywają pozbawione wsparcia osoby bliskiej, zależy, jak kobieta będzie wspominać poród i pierwsze chwile razem ze swoim nowonarodzonym dzieckiem.

Zobacz także: Rola położnej: w ciąży, w czasie porodu i w połogu

Konkurs Anioły Rodzić po Ludzku - 2 etapy

Niech potrzebujące profesjonalnego i życzliwego podejścia kobiety znajdą swoje położne. W pierwszym etapie konkursu głos mają kobiety – użytkowniczki portalu Gdzie Rodzić Info.

Spośród wszystkich położnych biorących udział w plebiscycie wybierają te, które ich zdaniem zasługują na wyróżnienie, a wybór mogą uzasadnić dodatkowo komentarzem opisującym zalety ich kandydatki na „anioła”. Głosy zbierane są do 15.10.2021 roku

Drugi etap to praca Kapituły, która na podstawie tych opinii wybiera dwie położne z każdego rejonu Polski - jedną pracującą w szpitalu, drugą w środowisku z kobietami. 

Inaugurację konkursu poprzedziło spotkanie Kapituły, w której skład wchodzi 10 wyjątkowych kobiet: Justyna Dąbrowska, Magda Mołek, Agnieszka Lisiecka,, Ewa Wietrak, Elżbieta Cherezińska, Anna Małek, Dorota Karkowska, Alicja Kost, Lara Gessler oraz Joanna Pietrusiewicz. 

Wyniki obrad Kapituły ogłoszone zostaną w drugiej połowie listopada 2021 roku. Więcej o kapitule i konkursie na stronie https://gdzierodzic.info/anioly-rodzic-po-ludzku-2021/

Zobacz: Czy podczas porodu dziecko odczuwa ból?

Jak wygląda poród naturalny? Oto niesamowite zdjęcia z sali porodowej: