Trzymaj pion! i dołącz do kampanii społecznej - jak rozmawiać z dziećmi o alkoholu

2019-11-15 14:24

Trzymaj Pion to kampania społeczna, której celem jest zapobieganie przedwczesnej inicjacji alkoholowej nastolatków. Ambasadorka kampanii Natalia “Nishką” Tur i jej goście radzą rodzicom, jak rozmawiać z dzieckiem o alkoholu.

Trzymaj pion
Autor: materiały prasowe

Trzymaj Pion to kampania społeczna, której celem jest wsparcie rodziców w zapobieganiu przedwczesnej inicjacji alkoholowej nastolatków.

Kampanię skierowana jest do rodziców nastolatków i ogólnie młodzieży, która w dzisiejszych czasach bardzo wcześnie ma kontakt z alkoholem. Organizatorzy kampanii chcą edukować rodziców i uczyć młodzież świadomego spożywania alkoholu i konsekwencji z tym związanych. Na stronie Trzymaj Pion znajdziecie podcasty, filmy i wywiady ze znanymi osobami. 

Bohaterem najnowszej odsłony akcji jest Maciej Dowbor - dziennikarz, prezenter i tata dwóch córek. W szczerej rozmowie z Natalią Tur opowiada m.in. o tym jak stopniowo odnajdywał się w roli taty, zmieniających się zadaniach i wyzwaniach jakie stają przed świadomymi rodzicami i roli ojca w tej “układance”.

Gość videocastu opowiada również o niewłaściwym w jego ocenie stygmatyzowaniu niektórych tematów - jak na przykład obecności alkoholu w domu, który staje się czasami tematem tabu. Stwierdza, że kulturę picia alkoholu wynosi się z domu, a jak ta kultura będzie wyglądała zależy w dużej mierze od samych rodziców.

Więcej ciekawych rozmów znajdziesz na stronie Trzymaj pion!

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza