Trzymaj pion! i dołącz do kampanii społecznej - jak rozmawiać z dziećmi o alkoholu

2019-11-15 14:24

Trzymaj Pion to kampania społeczna, której celem jest zapobieganie przedwczesnej inicjacji alkoholowej nastolatków. Ambasadorka kampanii Natalia “Nishką” Tur i jej goście radzą rodzicom, jak rozmawiać z dzieckiem o alkoholu.

Trzymaj pion
Autor: materiały prasowe

Trzymaj Pion to kampania społeczna, której celem jest wsparcie rodziców w zapobieganiu przedwczesnej inicjacji alkoholowej nastolatków.

Kampanię skierowana jest do rodziców nastolatków i ogólnie młodzieży, która w dzisiejszych czasach bardzo wcześnie ma kontakt z alkoholem. Organizatorzy kampanii chcą edukować rodziców i uczyć młodzież świadomego spożywania alkoholu i konsekwencji z tym związanych. Na stronie Trzymaj Pion znajdziecie podcasty, filmy i wywiady ze znanymi osobami. 

Bohaterem najnowszej odsłony akcji jest Maciej Dowbor - dziennikarz, prezenter i tata dwóch córek. W szczerej rozmowie z Natalią Tur opowiada m.in. o tym jak stopniowo odnajdywał się w roli taty, zmieniających się zadaniach i wyzwaniach jakie stają przed świadomymi rodzicami i roli ojca w tej “układance”.

Gość videocastu opowiada również o niewłaściwym w jego ocenie stygmatyzowaniu niektórych tematów - jak na przykład obecności alkoholu w domu, który staje się czasami tematem tabu. Stwierdza, że kulturę picia alkoholu wynosi się z domu, a jak ta kultura będzie wyglądała zależy w dużej mierze od samych rodziców.

Więcej ciekawych rozmów znajdziesz na stronie Trzymaj pion!