Nie możesz odwiedzić bliskich w święta? 5 niespodzianek, które możesz im przygotować na odległość

2022-12-21 13:52

Nie każdy ma możliwość spotkać się z rodzina na święta. Zdarza się, że bliscy mieszkają za granicą lub w mieście oddalonym o setki kilometrów. Niekiedy również kogoś zmorzy choroba i nie może pojawić się przy wigilijnym stole. W takim przypadku nie należy się zamartwiać, ale znaleźć sposób, aby pomimo odległości móc zrobić im niespodziankę.

Wideo rozmowa z małym dzieckiem
Autor: GettyImages Nie możesz odwiedzić bliskich w święta? Są sposoby, aby pomimo odległości móc zrobić im niespodziankę.

Święta Bożego Narodzenia są szczególnie ważne dla rodziny i bliskich przyjaciół. Nie zawsze mamy jednak możliwość, aby odwiedzić wszystkich. Jest to wręcz logistycznie niemożliwe, zwłaszcza kiedy dzielą nas setki kilometrów.

W dzisiejszych czasach to nie problem. Dzięki najnowszej technologii możemy skontaktować się z najbliższymi w ciągu kilku sekund. Tak samo mamy możliwość przesłania im zdjęć wnuków lub podzielić się ważnym dla nas wydarzeniem.

Choć przyjęło się, że święta spędzamy z osobami siedzącymi przy stole, możemy również dzielić z bliskimi naszemu sercu osobami, które znajdują się daleko od nas.

Nie potrzeba wielkich rzeczy, aby poczuli, że o nich pamiętamy i chcemy z nimi przeżyć nadchodzące święta. Wystarczy też całkiem niewiele, aby zrobić im wielką niespodziankę.

Zobacz także: Wigilia i Święta: przepisy na świąteczne potrawy dla dziecka

Spis treści

  1. Wspólne pieczenie
  2. Wspólne oglądanie filmów
  3. Rodzinne rozmowy przy świątecznym stole
  4. Umówcie się na wspólne spędzenie czasu
  5. Wyślij kwiaty
  6. Pamiętaj o bliskich przez cały rok
Najpopularniejsze świąteczne piosenki 2021: hity na Boże Narodzenie [TOP 10]

Wspólne pieczenie

Pierwszym pomysłem, który może przyjemnie zaskoczyć najbliższych mieszkających daleko, jest wspólne pieczenie. Ustal z najbliższymi czas, który będzie wszystkim pasował. Prześlij im przepis ciastek lub ciasta, które zawsze przygotowywaliście na święta i połączcie się na video konferencji.

To może być czas tuż przed wigilią, a przepis nie musi być skomplikowany. W ten sposób możesz również jedynie dekorować pierniczki z przyjaciółmi i rodziną. Dla dzieci, które mogą w ten sposób razem upiec i udekorować coś ze swoimi dziadkami lub kuzynami w innym mieście, to może być niezapomniane wspomnienie. Nie liczy się efekt ani to, że ciasto nie wyrośnie tak, jak trzeba. Liczą się chwile spędzone razem.

Jeżeli masz na to czas, możesz również świąteczne ciasto przesłać kurierem do najbliższych. Taka niespodzianka może dla nich wiele znaczyć.

Wspólne oglądanie filmów

Jeżeli co roku mogliście wspólnie oglądać świąteczne filmy, a teraz przez dzielącą was odległość, nie jest to możliwe, znajdź sposób, aby to odmienić. Możesz skorzystać z opcji platformy internetowej, która umożliwia wspólne oglądanie, a nawet komentowanie wybranego filmu lub serialu.

Rodzinne rozmowy przy świątecznym stole

Kto powiedział, że najbliżsi nie mogą z nami zasiąść przy świątecznym stole, skoro dzielą nas setki kilometrów? W tym przypadku potrzebujemy platformy do telekonferencji i w jedną chwilę łączymy się na żywo. Ustawiając połączenie na laptopie, możemy postawić go na stole i podczas wigilijnej kolacji cały czas rozmawiać z bliskimi.

Jeżeli twoje dzieci przygotowały specjalny świąteczny występ i chcesz, aby dziadkowie mogli go obejrzeć, tu także połączenie wideo sprawdzi się idealnie.

Umówcie się na wspólne spędzenie czasu

Ciekawym pomysłem jest również umówienie się na wspólne otwieranie prezentów lub po prostu posiedzenie wieczorem do późna przy filiżance gorącej czekolady lub herbaty.

Komunikatory do łączenia się na odległość nie są przeznaczone jedynie dla celów służbowych. Z powodzeniem możemy wykorzystywać je do łączenia się z rodziną i przyjaciółmi, aby choć w ten sposób poczuć, że jesteście bliżej siebie.

Wyślij kwiaty

Bliskim, z którymi nie możemy spędzić wspólnej wigilii, zwykle wysyłamy prezenty z wyprzedzeniem pocztą lub kurierem. Chcemy mieć pewność, że dotrą na czas. Jeżeli jednak chcesz zrobić im miłą niespodziankę i zaskoczyć na ostatnią chwilę, skorzystaj z poczty kwiatowej. Możesz przesłać wybrany bukiet, ustalając konkretny dzień doręczenia. Taki drobny gest może sprawić ogromną radość najbliższej osobie.

Pamiętaj o bliskich przez cały rok

Co prawda niespodzianek miało być pięć, ale ta ostatnia rada jest uniwersalna: pamiętajmy o bliskich przez cały rok. Święta to tylko kilka dni w roku, w których ta rodzinna atmosfera jest dla nas szczególnie ważna, jednak nic nie zastąpi stałego, regularnego kontaktu.

Przesyłajmy im zdjęcia, opowiadajmy, co u nas słychać i pytajmy ich, jak minął im ostatnio czas, co wydarzyło się dla nich ważnego. Mówmy sobie żarty, grajmy w gry na odległość, dzielmy relacjami, wysyłajmy do siebie kartki z wakacji i na święta.

Cokolwiek wybierzesz z tej listy, dasz najbliższym do zrozumienia, że o nich myślisz i nie możesz się doczekać, aby następnym razem świętować wspólnie, nie tylko wirtualnie.

Czytaj także: Jak podłożyć prezenty pod choinkę i nie zrujnować dziecku świąt?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza