Urodziła tak szybko, że nawet położna się nie zorientowała. Tata w tym czasie oglądał film

2022-04-14 11:11

21-letnia mama opowiedziała na TikToku swoją niesamowitą historię porodową. Rodząc swoje drugie dziecko nawet się nie zorientowała, że maleństwo przyszło już na świat, ponieważ nic nie czuła. Jak to możliwe?

Urodziła tak szybko, że nawet położna się nie zorientowała
Autor: Getty images Urodziła tak szybko, że nawet położna się nie zorientowała

Swoją bezbolesną historią porodu 21-letnia Elimarie podzieliła się na filmiku na swoim tiktokowym profilu @_elimarie. Mówi w nim, że przybyła wraz z partnerem do szpitala na indukowany poród. Indukacja była jej świadomą decyzją spowodowaną doświadczeniami z pierwszego porodu. Gdy rozwarcie miało 4 cm, poprosiła o znieczulenie zewnątrzoponowe.

Przeczytaj: Znieczulenie zewnątrzoponowe przy porodzie: 5 najważniejszych pytań i odpowiedzi

Zaraz po tym akcja porodowa zaczęła postępować w błyskawicznym tempie. Poczuła, że jej ciało drętwieje od znieczulenia, a po 15 minutach zorientowała się, że ma coś między nogami. Myślala, że to cewnik.

Jednak w pewnym momencie przybiegła do niej pielęgniarka monitorująca bicie serca płodu z informacją, że straciła sygnał. Chciała sprawdzić, co się stało.

“Zażartowałam do niej, że mały może już wyskoczył. Wtedy podniosła kołdrę i zobaczyła dziecko” – mówi Elimarie.

M jak mama - Formalności po porodzie, które trzeba załatwić

Tata chłopca przegapił całe narodziny

Elimarie powiedziała, że jej partner cały czas był z nią w pokoju porodowym, ale myśląc, że poród potrwa kilka godzin, oglądał film w słuchawkach na uszach. Nie zauważył nawet momentu, gdy jego partnerka krzyknęła, że syn już jest na świecie. Totalnie zaskoczony, chwycił za aparat, aby zarejestrować to, co pozostało z tego doniosłego momentu. Niestety przegapił kilka najcenniejszych minut. Nie mniej jednak świeżo upieczona mama jest wdzięczna, za tak łatwy i bezbolesny poród, o którym mogła wcześniej tylko pomarzyć.

„To był chyba najszybszy i najbardziej bezproblemowy poród w mojej karierze. Wszyscy pękali ze śmiechu” - opowiadała później jej położna.

Przeczytaj także: Nagły poród: co robić, gdy zaskoczy nas błyskawiczny poród?

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza