Wakacje z Kartą Dużej Rodziny będą się opłacać. W tych miejscach dostaniesz zniżki

2023-06-30 12:33

Karta Dużej Rodziny ma już 5 lat i służy milionom Polaków. W tym roku do listy punków oferujących zniżki dla rodziców przynajmniej z trójką dzieci dołączyły nowe firmy i instytucje. Zobacz, gdzie dostaniesz zniżkę na KDR w wakacje 2023.

Trzy dziewczynki w samochodzie podczas podroży na wakacje
Autor: Getty images Wakacje z Kartą Dużej Rodziny będą się opłacać. W tych miejscach dostaniesz zniżki

Kartę Dużej Rodziny to projekt stworzony z myślą o rodzinach wielodzietnych. Posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek w hotelach, muzeach, sklepach czy atrakcjach turystycznych. Każdego roku do projektu dołącza coraz więcej usługodawców, dzięki czemu lista zniżek wydłuża się. Zobacz, gdzie dostaniesz zniżkę w te wakacje i sprawdź, czy przysługuje ci Karta Dużej Rodziny. 

Karta Dużej Rodziny oferuje tysiące zniżek

Znaczek na drzwiach sklepu, hotelu czy basenu z logo karty i napisem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” oznacza, że rodzice z trójką i większą liczba dzieci mogą liczyć na zniżkę. Warunkiem otrzymania karty jest bowiem posiadanie przynajmniej trojga potomstwa. Nie obowiązuje również próg dochodowy. 

Karta przysługuje dzieciom do 18. roku życia, a rodzicom - dożywotnio - jest dostępna również dla rodziców dorosłych dzieci, którzy wychowali ich co najmniej trójkę. Obecnie korzysta z niej ok. 4 mln Polaków.

Korzyści jest wiele, ponieważ KDR daje możliwość nie tylko tańszych zakupów - z kartą dostaniemy zniżki na bilety kolejowe i w miejskiej komunikacji, za paliwo, prąd i gaz czy wywóz śmieci.

Najwięcej korzyści KDR oferuje w wakacje. Wiele hoteli, restauracji, ośrodków sportowych czy parków rozrywki, aquaparków oferuje zniżki dla rodzin legitymujących się kartą. Wstęp do wielu muzeów, Parków Narodowych z KRD jest bezpłatny a bilety kolejowe są tańsze 0 37%. Nawet wyrobienie paszportu z kartą jest tańsze o 50% dla rodziców i 75% dla dzieci.

Czytaj również: Pieniny - atrakcje dla dzieci. Co zobaczyć w Pieninach radzi mama Antka i Kajtka

Wyjeżdzacie na wakacje z dzieckiem? Oto lista rzeczy i dokumentów potrzebnych na drogę i na pobyt

Gdzie znaleźć listę miejsc oferujących zniżki?

Lista partnerów Karty Dużej Rodziny, czyli miejsc, w których oferowane są zniżki z roku na rok się zmienia, dlatego przed wyjazdem na urlop warto sprawdzić w internecie, na jakie zniżki w okolicy, gdzie spędzamy urlop możemy liczyć. Takich miejsc są tysiące, a aktualna listę znajdziesz na stronach empatia.mpips.gov.pl

Jak złożyć wniosek o kartę Dużej Rodziny?

 Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu Twojego zamieszkania.

Wniosek można również złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl), czytamy na stronie. 

Płonie Biebrzański Park Narodowy. Nagranie z pokładu Black Hawk