Wakacje z Kartą Dużej Rodziny będą się opłacać. W tych miejscach dostaniesz zniżki

2023-06-30 12:33

Karta Dużej Rodziny ma już 5 lat i służy milionom Polaków. W tym roku do listy punków oferujących zniżki dla rodziców przynajmniej z trójką dzieci dołączyły nowe firmy i instytucje. Zobacz, gdzie dostaniesz zniżkę na KDR w wakacje 2023.

Trzy dziewczynki w samochodzie podczas podroży na wakacje
Autor: Getty images Wakacje z Kartą Dużej Rodziny będą się opłacać. W tych miejscach dostaniesz zniżki

Kartę Dużej Rodziny to projekt stworzony z myślą o rodzinach wielodzietnych. Posiadacze karty mogą korzystać ze zniżek w hotelach, muzeach, sklepach czy atrakcjach turystycznych. Każdego roku do projektu dołącza coraz więcej usługodawców, dzięki czemu lista zniżek wydłuża się. Zobacz, gdzie dostaniesz zniżkę w te wakacje i sprawdź, czy przysługuje ci Karta Dużej Rodziny. 

Karta Dużej Rodziny oferuje tysiące zniżek

Znaczek na drzwiach sklepu, hotelu czy basenu z logo karty i napisem „Tu honorujemy Kartę Dużej Rodziny” oznacza, że rodzice z trójką i większą liczba dzieci mogą liczyć na zniżkę. Warunkiem otrzymania karty jest bowiem posiadanie przynajmniej trojga potomstwa. Nie obowiązuje również próg dochodowy. 

Karta przysługuje dzieciom do 18. roku życia, a rodzicom - dożywotnio - jest dostępna również dla rodziców dorosłych dzieci, którzy wychowali ich co najmniej trójkę. Obecnie korzysta z niej ok. 4 mln Polaków.

Korzyści jest wiele, ponieważ KDR daje możliwość nie tylko tańszych zakupów - z kartą dostaniemy zniżki na bilety kolejowe i w miejskiej komunikacji, za paliwo, prąd i gaz czy wywóz śmieci.

Najwięcej korzyści KDR oferuje w wakacje. Wiele hoteli, restauracji, ośrodków sportowych czy parków rozrywki, aquaparków oferuje zniżki dla rodzin legitymujących się kartą. Wstęp do wielu muzeów, Parków Narodowych z KRD jest bezpłatny a bilety kolejowe są tańsze 0 37%. Nawet wyrobienie paszportu z kartą jest tańsze o 50% dla rodziców i 75% dla dzieci.

Czytaj również: Pieniny - atrakcje dla dzieci. Co zobaczyć w Pieninach radzi mama Antka i Kajtka

Wyjeżdzacie na wakacje z dzieckiem? Oto lista rzeczy i dokumentów potrzebnych na drogę i na pobyt

Gdzie znaleźć listę miejsc oferujących zniżki?

Lista partnerów Karty Dużej Rodziny, czyli miejsc, w których oferowane są zniżki z roku na rok się zmienia, dlatego przed wyjazdem na urlop warto sprawdzić w internecie, na jakie zniżki w okolicy, gdzie spędzamy urlop możemy liczyć. Takich miejsc są tysiące, a aktualna listę znajdziesz na stronach empatia.mpips.gov.pl

Jak złożyć wniosek o kartę Dużej Rodziny?

 Aby otrzymać Kartę Dużej Rodziny należy złożyć wniosek w gminie odpowiadającej miejscu Twojego zamieszkania.

Wniosek można również złożyć elektronicznie, za pośrednictwem Platformy Informacyjno-Usługowej Emp@tia (empatia.mpips.gov.pl), czytamy na stronie. 

Płonie Biebrzański Park Narodowy. Nagranie z pokładu Black Hawk
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

Materiał Partnerski

Materiał sponsorowany

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza