Nie żyje matka, która wypadła z dzieckiem z 8. piętra. Mała dziewczynka walczy o życie

2023-03-31 9:51

Przed południem 27 marca na warszawskim Bemowie kobieta z dzieckiem na rękach wypadła z 8. piętra. Świadkami zdarzenia byli mieszkańcy osiedla. Matka i dziecko w ciężkim stanie trafili do szpitala. Jak się okazało, życia kobiety nie udało się uratować.

Kobieta z dzieckiem w oknie
Autor: Getti Images Warszawa: Matka z niemowlęciem spadła z 8 piętra. W stanie ciężkim trafiła do szpitala

Do dramatycznej sytuacji doszło w poniedziałek w Warszawie przy ulicy Górczewskiej. Jak podaje portal mazowsze24.info.pl całe zdarzenie rozegrało się na oczach wielu ludzi. Według relacji świadków kobieta, trzymając niespełna roczne dziecko w ramionach, nagle wypadła z okna.

Zobacz także: 5-letnia dziewczynka wypadła przez okno. Matka wyszła "tylko na chwilę"

Dziewczynka wypadła z okna. Sąsiadka widziała wszystko.

Cudem przeżyli upadek

To prawdziwy cud, że kobieta wraz z dzieckiem przeżyli upadek. Jak się okazało matka upadła na jeden z niewielkich ogródków pod budynkiem, który zamortyzował uderzenie. Od chodnika dzieliły ich centymetry.

Na miejsce wypadku szybko przyjechali strażacy, policja i dwie karetki. Ratownicy medyczni udzielili poszkodowanym pomocy i w stanie ciężkim przewieźli do szpitala. Policja bada okoliczności zdarzenia, ale ze względu na charakter śledztwa nie udziela komentarzy w sprawie.

Na Facebooku pojawiło się nagranie z miejsca zdarzenia.

Nowe informacje

Niestety, jak podaje Super Express, 42-letna kobieta zmarła dzień po tym, jak trafiła do szpitala. Pomimo szybko udzielonej pomocy, nie udało się jej uratować. Niespełna roczna dziewczynka wciąż walczy o życie.

Portal poinformował również, że sprawą tej tragedii zajęła się już prokuratura. Wszczęto śledztwo o usiłowanie zabójstwa, przekazała prok. Aleksandra Skrzyniarz — rzeczniczka Prokuratury Okręgowej w Warszawie.

Pamiętaj, nie jesteś sama

Przeżywając trudne chwile, pamiętaj, że nie jesteś sama. Zawsze możesz skorzystać ze wsparcia osób pod bezpłatnymi numerami telefonów.

Pomoc oferuje Centrum Wsparcia dla osób dorosłych w kryzysie psychicznym pod numerem telefonu 800 70 22 22, a także Telefon wsparcia emocjonalnego dla dorosłych – 116 123.

Pomocy możesz również szukać w Ośrodkach Pomocy Społecznej odpowiednich do miejsca zamieszkania.

Źródło:

  • mazowsze24.info.pl
  • Fecebook/@MiejskiReporter
  • se.pl

Czytaj także: Tych błędów nie wolno nam popełnić. Psycholodzy wskazali najczęstsze przyczyny prób samobójczych wśród dzieci

Twój partner cię obraża, wyśmiewa i osądza? To przemoc, na którą nie powinnaś pozwolić