5-letnia dziewczynka wypadła przez okno. Matka wyszła "tylko na chwilę"

2023-03-21 9:51

5-letnia dziewczynka została sama w mieszkaniu i wypadła przez okno. Miała oglądać bajki, gdy mama wyszła na chwilę. Policja wyjaśnia okoliczności zdarzenia.

Dziewczynka w oknie
Autor: Getti Images 5-letnia dziewczynka wypadła przez okno. Matka wyszła tylko na chwilę

Do wypadku doszło w Suwałkach w niedzielę 19 marca około godziny 18:30. 5-letnie dziecko wypadło z bloku przy ul. Emilii Plater.

Jak podaje tvn24.pl z ustaleń policji wynika, że w tym czasie dziewczynka była sama w mieszkaniu. Mama tłumaczy, że wyszła tylko na chwilę.

Zobacz także: Jak zapewnić dziecku bezpieczeństwo w jego własnym domu?

Najczęstsze błędy wychowawcze, które popełniają rodzice

O krok od tragedii

Na całe szczęście 5-letnia dziewczynka wypadła z pierwszego piętra i nic jej się nie stało. Dziecko zostało jednak przewiezione do szpitala, aby zbadać, czy nie ma żadnych urazów wewnętrznych.

Dziewczynce nic się nie stało, ale została przewieziona do szpitala na badania

- powiedziała Anna Wałecka-Chamiuk z zespołu prasowego KMP w Suwałkach. 

Policja ustaliła, że matka wyszła na chwilę zamykając drzwi na klucz i zostawiając dziecko przed telewizorem. Mała miała spokojnie siedzieć i oglądać bajki.

Służby prowadzą czynności wyjaśniające w kierunku narażenia na bezpośrednie zagrożenie utraty życia lub ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Coraz więcej takich przypadków

Nie tak dawno pisaliśmy o 2-letnich bliźniakach z Włocławka, które siedziały na zewnętrznym parapecie na 3 piętrze. Wówczas matka była pijana i usłyszała już zarzuty.

Informowaliśmy także o rocznej dziewczynce z warszawskiego Bemowa, która wypadła przez okno z 4 piętra i cudem przeżyła upadek. 15-miesięczny chłopiec wypadł z trzeciego piętra, gdy jego mama spała. Dziecko znalazła pod blokiem przypadkowa osoba.

Bardzo ważne jest, aby uniemożliwić dziecku wypadnięcie przez okno, wprowadzając odpowiednie zabezpieczenia i przewidując takie sytuacje. Co więcej, nie zostawiajmy małych dzieci w domu samych nawet na chwilę. Wystarczy tak niewiele, aby doszło do tragedii.

Źródło:

  • tvn24.pl
  • polsatnews.pl

Czytaj także: Tragedia w Koszalinie. Dwoje dzieci wypadło z 9. piętra

Jak zabezpieczyć okna przed dziećmi? Radzimy, co zrobić, by uniknąć tragedii

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza