Wycofano serię znanego leku na gorączkę dla dzieci. Sprawdź, czy nie masz go w domu

2019-09-12 13:29
syrop
Autor: Getty images

Popularny syrop obniżający gorączkę u dzieci Ibufen forte został wycofany z aptek. Producent zapewnia, że to procedura prewencyjna, zaleca jednak, aby sprawdzić, czy w domu nie mamy leku z wadliwej serii.

Syrop przeciwgorączkowy Ibufen dla dzieci FORTE o smaku truskawkowym został wycofany z aptek. Powodem jest nieprawidłowy skład jednej z serii, a dokładnie nieprawidłowa ilość składnika ibuprofenu.

Producent zapewnia, że to działanie prewencyjne, ponieważ nawet takie stężenie nie stwarza zagrożenia, mimo to zdecydował się na wycofanie całej partii leku. Chodzi o serię o numerze 031118.

Pozostałe serie są nadal dostępne i bezpieczne, dlatego można je stosować u dzieci. Warto sprawdzić, czy lek o tym numerze serii nie znajduje się w domowej apteczce.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

W nowym M jak Mama o tym, czy w ciąży można zaszczepić się przeciwko grypie oraz jakie pozycje porodowe przyspieszają przejście dziecka przez kanał rodny. Przeczytaj również o tym, co przysługuje studiującej mamie i kiedy dziecko jest gotowe do siadania

Kup dostęp od 2,50 zł
mjm 11/19
KOMENTARZE