Prosty trik na wyjmowanie drzazgi. Bez strachu i bólu

2022-10-07 16:56

Każdy chyba pamięta drzazgi, które uporczywie wbijały się w dłonie podczas najciekawszych zabaw. Człowiek miał wtedy nie lada dylemat. Bardziej będzie bolała drzazga, która zostanie w skórze, czy jej wyjmowanie? Gorsze od tego było chyba tylko przemywanie ran spirytusem salicylowym. Ta mama pokazała jednak nowoczesny sposób na wyciąganie drzazgi.

drzazga
Autor: Getty Images Wyjmowanie drzazgi może być bezbolesne.

Otarcia, siniaki i drzazgi to norma w dzieciństwie. Sposoby, by ulżyć dzieciom w dyskomforcie, znacznie się jednak zmieniają. Patrząc na pomysłowość współczesnych mam, każdy chyba żałuje, że w naszych czasach matki nie miały internetu, który podpowiadałby im proste sposoby na wszystko.

Kiedyś matczyne triki przekazywane były raczej z pokolenia na pokolenie, co znacznie utrudniało unowocześnienia. Drzazgi od dziesiątek lat mamy wyjmowały za pomocą igły. Ten zabieg przyprawiał większość dzieci o zawrót głowy. 

Koniec z tym. Mama z Tik Toka przekonuje, że istnieje sposób, by zrobić to szybko, skutecznie, a przy tym bezboleśnie. Jak?

Dowiedz się: Co zrobić, gdy dziecko otarło kolano, nabiło sobie guza, skaleczyło się?

Urazy dzieci z udziałem zwierząt: ugryzienia i zadrapania

Sprawdź: Domowe sposoby na drobne urazy skóry i skaleczenia w ciąży i u małych dzieci

Jak wyjąć drzazgę bez igły?

Sposób mamy z Tik Toka jest bardzo prosty. Do realizacji potrzebna będzie... strzykawka medyczna. Brzmi chyba jeszcze gorzej niż sama igła, ale w rzeczywistości tak nie jest. Strzykawka bowiem nie jest wyposażona w igłę, a końcówka do jej osadzenia, zgodnie z radą kobiety, ma zostać ścięta.

Wyciąganie drzazgi ma zatem polegać na wessaniu jej poprzez zaciągnięcie strzykawki. W komentarzach, internauci zdradzają też własne sposoby na bolesne odłamki zalegające w skórze. Polecają wyjmować je np. poprzez przyklejenie taśmy do skóry i oderwanie jej w odpowiednim kierunku. 

Zgodnie z radami użytkowników Tik Toka, sposób ze strzykawką działa też na świeże ukąszenia komarów. Zobaczcie sami, jak to wygląda. 

Co sądzicie? Macie własne sposoby na drzazgi? Warto pamiętać, że jeśli fragment odłamka wystaje, najprostszym sposobem usunięcia go będze złapanie jego końcówki pęsetą. 

Przeczytaj też: Nie pomoże, a nawet zaszkodzi. Oto 10 błędów popełnianych w trakcie udzielania pierwszej pomocy

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza