Wypracowanie ucznia na temat dziadka stało się hitem internetu. "Wieczne odpoczywanie"

2023-11-02 14:34

Wypracowania pełne niewinności, humoru i nieoczekiwanych zwrotów akcji regularnie podbijają serca internautów, a najnowszy przypadek rozbawił ich do łez, potwierdzając, że kreatywność u dzieci naprawdę nie zna granic.

Wypracowanie ucznia na temat dziadka stało się hitem internetu. Wieczne odpoczywanie
Autor: Getty Image / Facebook @Polskie granice absurdu

Kreatywność i szczerość dzieci często doprowadza dorosłych do łez – śmiechu. Doskonałym tego przykładem są wypracowania uczniów, które trafiają do sieci. Tym razem to opis dziadka sprawił, że internauci nie mogli powstrzymać śmiechu. Co takiego napisał młody autor?

M jak mama: Integracja sensoryczna

Uczniowski opis dziadka – szczerość ponad wszystko

Dzieci słyną z bezpośredniości i braku owijania w bawełnę. Ich wypracowania są tego najlepszym dowodem. Kiedy nauczyciel prosi o opisanie kogoś z rodziny, uczniowie nie boją się mówić tego, co myślą. Tak było i w przypadku wypracowania, które pojawiło się na profilu "Polskie granice absurdu".

Uczeń, najprawdopodobniej z początków edukacji szkolnej, miał za zadanie opisać swojego dziadka. Jego wypracowanie rozpoczyna się od przedstawienia podstawowych informacji: "Mój dziadek ma na imię Marek. Ma 59 lat". Następnie autor przechodzi do opisu tego, co dziadek lubi najbardziej.

"Radość sprawia mu wolny od pracy czas. Mój dziadek najchętniej zajmuje się odpoczynkiem" - czytamy w wypracowaniu. Jednak to kolejne zdanie sprawiło, że internauci nie mogli powstrzymać śmiechu: "Jego największym marzeniem jest wieczny odpoczynek".

Reakcje internautów: "Biedny dziadek"

Wypracowanie szybko stało się hitem internetu, a komentarze pod postem mówią same za siebie:

"Ten chłopak ma talent obserwacyjny", "Czy tylko mnie to rozśmieszyło?", "Musi być naprawdę bardzo zmęczony już, biedny dziadek". Wśród komentarzy znalazły się też głosy zatroskanych internautów: "Widać, że wnuczek pilnie obserwował dziadka." czy "I to marzenie na pewno się spełni".

Niektórzy zwrócili także uwagę na to, że dziecko, choć w humorystyczny sposób, wyraziło troskę o swojego dziadka i zwróciło uwagę na jego potrzebę odpoczynku.

Dziecięca szczerość – urok czy wyzwanie?

Dziecięce wypracowania są nie tylko źródłem śmiechu, ale także dowodem na to, jak ważna jest rozmowa z dzieckiem i zrozumienie jego punktu widzenia. Często to, co dla dorosłych jest oczywiste, dla dzieci może być zupełnie nowe i niespotykane.

Warto więc docenić kreatywność i szczerość najmłodszych, nawet jeśli czasem może to prowadzić do zabawnych sytuacji. W końcu to właśnie dziecięca bezpośredniość sprawia, że świat wydaje się być bardziej kolorowy.

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza