Wyróżnia je cecha, która zapewnia sukces w życiu. Jakie jeszcze są wrześniowe dzieci?

2023-09-12 13:47

Dzieci urodzone we wrześniu są obowiązkowe i pilne, słuchają innych i chętnie przyswajają wiedzę. Mają zalążki na liderów i mogą zbudować sobie świetlaną przyszłość, ponieważ są pracowite i sumienne.

Dzieci urodzone we wrześniu
Autor: Getty Images Dzieci urodzone we wrześniu są sumienne i pilne.

Dzieci urodzone we wrześniu mają cechy charakteru, dzięki którym mogą odnieść sukces w obranej przez siebie dziedzinie. Maluchy spod znaku Panny odznaczają się tymi samymi cechami charakteru. Jakimi?

Horoskop. Co mówi o tobie znak zodiaku?

Wrześniowe dzieci są silne i pełne energii. Radosne i uśmiechnięte łatwo dają się lubić i zwykle nie mają trudności, by odnaleźć się w grupie rówieśników. Wyróżnia je również jedna ważna cecha — samodyscyplina.

Cechy wrześniowych dzieci

Dzieci urodzone we wrześniu uchodzą za pilne i sumienne. Nie mają problemów z nauką, a do szkoły chodzą bardzo chętnie. Są głodne wiedzy i łatwo ją przyswajają, dlatego wyróżniają się na tle rówieśników.

Ich największą zaletą jest jednak samodyscyplina. Dzieci urodzone na przełomie lata i jesieni są obowiązkowe, wiedzą, co do nich należy i wykonują powierzane im zadania. Nie trzeba ich pilnować przy odrabianiu lekcji ani sprawdzać, czy zapakowały wszystko do plecaka do szkoły.

Z tego powodu mają szanse osiągnąć sukces w przyszłości, zwłaszcza w zawodach, które wymagają długiego i żmudnego kształcenia, np. jako prawnicy czy lekarze.

Łagodny charakter

Dzieci wrześniowe są też bardzo łagodne i przyjazne. Nie wchodzą w konflikty, nie buntują się i nie szaleją. Podporządkowują się zasadom i chętnie ich przestrzegają, co wynika z ich skłonności do ładu i porządku. 

Ze względu na spokojny charakter mogą łatwo stać się ofiarą rówieśników. Jeśli tak się stanie, mocno to przeżywają, ponieważ są wrażliwe i emocjonalne. Zwykle jednak dzieci wrześniowe są lubiane, ponieważ nikomu nie wchodzą w drogę i nie starają się na siłę zaskarbić sympatii grupy. Są rzetelne i można na nie liczyć, dlatego dzieci je lubią.

Zdrowe i silne

Dzieci, które zostały poczęte w grudniu i urodziły się we wrześniu, wyróżnia dobre zdrowie. Takie dzieci są silne, chorują rzadziej niż inne, a jeśli już złapią jakąś infekcję, to dość szybko ją zwalczają. W późniejszych latach same dbają o swój tryb życia, zdrowo się odżywiając. 

Dzieci wrześniowe są też aktywne i żywiołowe, zwykle nie ma problemu z tym, by zachęcić je do uprawiania sportu lub do wyjścia na spacer. Pełne energii chętnie angażują się w nowe aktywności, zapisują na kółka sportowe lub proszą o udział w dodatkowych zajęciach. Często też mają sportowe pasje, np. piłkę nożną czy taniec.

Czytaj: Kim będzie dziecko w przyszłości? Sprawdź, jak kształtować jego charakter