Wyrzucili noworodka w worku na śmieci. Tę historię media okrzyknęły cudem

2023-07-24 15:31

Bezpański pies, w cudownym akcie odwagi, odnalazł i uratował porzuconego noworodka. To niezwykłe zdarzenie miało miejsce w Trypolisie. Akty takiej bezinteresownej pomocy zwierząt wobec człowieka budzą podziw i wzruszenie na całym świecie.

Wyrzucili noworodka w worku na śmieci. Tę historię media okrzyknęły cudem
Autor: Getty Image

W dniu 19 lipca 2023 roku w Trypolisie w Libanie miało miejsce niesamowite wydarzenie, które bez wątpienia można określić jako cud. Pewien bezdomny pies zainteresował się jednym z worków na śmieci przy ratuszu i natychmiastowo dostrzegł, że coś niepokojącego dzieje się we wnętrzu.

Noworodek ocalał dzięki instynktowi bezpańskiego psa

Wziął worek w pysk i zdecydowanie przeciągnął go w kierunku bardziej ruchliwego miejsca. Wszystko to działo się w momencie, gdy z worka dobiegały przerażające dźwięki płaczu niemowlęcia. Na szczęście, w pobliżu był przechodzień, który zwrócił uwagę na to niezwykłe zachowanie psa. Natychmiast zainterweniował, a razem z lojalnym towarzyszem udało im się uratować maleńkie życie.

Dziecko zostało przetransportowane do szpitala w Trypolisie, gdzie otrzymało niezbędną pomoc. Stan malutkiej dziewczynki jest poważny, ale na szczęście stabilny.

Wciąż pozostaje tajemnicą, jak mogło dojść do tak okrutnego porzucenia noworodka. Obecnie policja pracuje nad ustaleniem tożsamości rodziców dziewczynki, która miała na swoim ciele liczne obrażenia i siniaki. Niestety, ze względu na obchodzone święto islamskiego Nowego Roku w Libanie, wiele instytucji publicznych jest zamkniętych, co utrudnia postęp w śledztwie.

Dziecko w worku na śmieci. Dlaczego do tego doszło?

Wiek dziecka także nie został jednoznacznie potwierdzony. Niektóre źródła podają, że dziewczynka ma około czterech miesięcy, podczas gdy inne sugerują, że urodziła się zaledwie kilka godzin przed tragicznym porzuceniem. Zdjęcia dziecka obiegły internet, a oburzenie i zaniepokojenie wydarzeniami wokół tej tragedii były odczuwalne na całym świecie. Internauci wyrazili ogromne rozdrażnienie i jednogłośnie podkreślali, że instynkt pieska przewyższył moralność i odpowiedzialność rodziców, którzy pozbawili swoje dziecko szansy na życie.

Tego typu tragiczne przypadki stają się coraz częstsze w Libanie, który boryka się z trudnym kryzysem gospodarczym. Szczególnie Trypolis, jako drugie co do wielkości miasto kraju, doświadcza najwyższego wskaźnika ubóstwa, który wynosi około 80% populacji.

Historia tej małej dziewczynki i psa, który uratował jej życie, powinna być przypomnieniem, że ludzkie współczucie, empatia i działania bezinteresowne mają ogromną wartość i mogą mieć kluczowy wpływ na ratowanie istnień ludzkich w najtrudniejszych chwilach. Warto zadbać o to, aby świat stał się bardziej wspierający dla tych, którzy go potrzebują.

Jak rozmawiać z dzieckiem na trudne tematy? M jak mama
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza