Psy uratowąły dziecku życie. Szczeniaczki ogrzały ciałem porzuconego noworodka

2022-07-27 13:02

Do niesamowitego zdarzenia doszło przed świętami w Indiach. Mieszkańcy prowincji Chattisgarh znaleźli porzuconego na pastwę losu noworodka. Dziewczynka z nieodciętą pępowiną przeżyła całą noc na chłodzie tylko dzięki suczce i jej szczeniętom, które ogrzewały dziecko własnymi ciałami.

Dziecko uratowane przez szczeniaki
Autor: Getty images Akanksha - dziewczynka uratowana przez szczeniaki w Indiach.

Noworodka odnaleźli miejscowi na polu w wiosce w wiosce Saristal Lormi. Dziewczynka leżała wśród słomy zupełnie naga wtulona w miot szczeniąt. Miała niezabezpieczoną i nieodciętą pępowinę po porodzie.

Przeczytaj także: Dwoje małych dzieci ocalało z tornada dzięki babci i … wannie

- O 11 rano znaleźliśmy płaczącą nowo narodzoną dziewczynkę, która leżała obok szczeniąt. Wpadliśmy w panikę i wezwaliśmy pomoc medyczną - powiedział Munnalal Patel, jeden z mieszkańców wioski.

- Prawdopodobnie ciepło szczeniąt i ich matki utrzymywały noworodka przy życiu – powiedział anonimowo inny mieszkaniec. - To szczęście, bo temperatura znacznie spada w nocy o tej porze roku – dodał.

W całej tej sytuacji podkreślano też fakt, że dziewczynka miała niesamowite szczęście, gdyż bezpańskie psy mogły wyrządzić jej krzywdę. Tymczasem uratowały jej życie.

Do czasu przyjazdu pogotowia mieszkańcy zaopiekowali się dziewczynką, która wkrótce trafiła na badania do szpitala. Okazało się, że była całkowicie zdrowa.

Dziewczynka została nazwana Akanksha.

Przeczytaj: Pierwsze zdjęcie córki Harry'ego i Meghan. Zrobił je polski książę