Wystartowała jubileuszowa 10. Edycja plebiscytu "Położna na medal"

2023-04-11 9:13

AMA Akademia Malucha Alantan i Zakłady Farmaceutyczne “UNIA” juz po raz dziesiąty ruszają z plebiscytem na najlepszą polska położną. Jeśli jesteś młodą mamą, weź koniecznie w nim udział: nominuj i oddawaj głosy na położne w konkursie “Położna na medal”.

Wystartowała jubileuszowa 10. Edycja plebiscytu Położna na medal
Autor: materiały prasowe Wystartowała jubileuszowa 10. Edycja plebiscytu "Położna na medal"

Kampania oraz konkurs są prowadzone nieprzerwanie od 2014 roku. Przez 9 lat do plebiscytu zostało zgłoszonych ponad 4 tys. położnych z całego kraju, na które oddano w sumie 202 tys. głosów. Patronem medialnym kampanii jest nasz serwis mjakmama24.pl.

Kampania, która edukuje i docenia

Przez ostatnie lata opieka okołoporodowa w Polsce zmieniała się i nadal się zmienia. Kampania “Położna na medal” powstała przede wszystkim po to, żeby przyszłe i młode mamy mogły być na bieżąco z wiedzą. Od samego początku celem inicjatywy było zachęcanie kobiet do poznawania praw, jakie im przysługują zarówno w okresie ciąży, przed i po porodzie, a także później, w czasie sprawowania opieki nad matką i noworodkiem.

W kampanii ważne jest też to, że popularyzuje ona zawód położnej. Pomaga w tym konkurs, który nagradza i promuje najlepsze położne w kraju. Osoby, które wspierają kobiety, towarzyszą im od początku ciąży i respektują ich prawa w ciąży, przy porodzie i w trakcie opieki okołoporodowej. A dodatkowo robią wiele, żeby zwiększać świadomość związaną z tymi prawami i żeby wspierać kobiety w wyrażaniu swoich potrzeb oraz oczekiwań.

– Każda nominacja i każdy głos oddany na położne w naszym konkursie jest bezcenny. One pokazują, że mamy w Polsce tysiące położnych, które wiedzą co zrobić, żeby i ciąża, i poród były dla każdej kobiety dobrym doświadczeniem. Widzimy, że dzisiejsze mamy są coraz bardziej świadome i wyedukowane, że chcą czerpać wiedzę o rodzicielstwie z różnych źródeł. Położne na medal odgrywają w tej układance ogromną rolę, bo nie ma dla nich tematów tabu, wiedzą jak rozprawiać się ze stereotypami i mają ogromną wiedzę oraz doświadczenie. Takie osoby przez lata wyróżnialiśmy i w tym roku zrobimy to już po raz dziesiąty – mówi Iwona Kurek-Barańska, Zastępca Dyrektora Generalnego i Członek Zarządu, Zakłady Farmaceutyczne “UNIA”.

Czytaj: Najlepsze położne w Polsce - ranking Położna na medal 2022

Weź udział w plebiscycie "Położna na medal"

Zgłoszenie położnej, podobnie jak udział w konkursie i głosowanie są bezpłatne. Sama nominacja jest łatwa i zajmuje kilka minut. Nominować można poprzez stronę poloznanamedal.info/zglos

Etap przyjmowania zgłoszeń rozpoczął się 1 kwietnia i potrwa do 30 września. Jednocześnie, od pierwszego dnia kwietnia do północy 31 grudnia trwa etap głosowania. Żeby oddać głos na swoją położną, trzeba ją odnaleźć w katalogu już zgłoszonych położnych, który dostępny jest stronie poloznanamedal.info

– Wygrana w konkursie jest dla mnie ogromnym wyróżnieniem, za które dziękuję przede wszystkim moim pacjentkom i ich rodzinom. Bez nich tytuł ten nie miałby sensu. On utwierdza mnie w przekonaniu, że moja praca ma sens, ale jednocześnie mam też poczucie dużej odpowiedzialności, która na mnie ciąży – mówi Małgorzata Buba, położna z Jasła, laureatka 9. edycji konkursu.

Patronat honorowy nad 10. edycją kampanii i konkursu objęła Naczelna Rada Pielęgniarek i Położnych (NRPiP), a patronatów merytorycznych udzieliły: Polskie Towarzystwo Położnych, Stowarzyszenie “Dobrze Urodzeni”, Polskie Centrum Edukacji i Fundacja “Rodzić po Ludzku”. Podobnie jak w poprzednich latach mecenasem kampanii jest marka Oktaseptal. Patronem medialnym jest też nasz serwis mjakmama24.pl.

Położna na medal startuje 10. raz
Autor: materiały prasowe
Jak przygotować plan porodu?
Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza