Zofia Zborowska opowiada o zajściu w ciążę po poronieniu. "Nawet nie wiem czy się uśmiechnęłam"

2023-03-23 9:40

Zofia Zborowska od niespełna 4 lat jest żoną siatkarza Andrzeja Wrony. Para doczekała się córeczki, która ma już półtora roku. Aktorka nie ukrywała jednak, że o dziecko starała się już wcześniej, ale niestety, pierwszą ciążę poroniła.

Zofia Zborowska opowiada o poronieniu.
Autor: Instagram/ @zborowskazofia Zofia Zborowska opowiada o poronieniu.

Aktorka, która jest jedną z ulubionych znanych mam użytkowniczek Instagrama, często publikuje na swoim koncie relacje, w których umożliwia fanom zadawanie sobie pytań. Zborowska jest w swoich odpowiedziach bardzo szczera i autentyczna. Fanki zwracają się do niej z różnymi problemami dotyczącymi macierzyństwa. Ostatnio powrócił temat poronienia.

Sprawdź: „Nigdy później aż tyle nie płakałam” – 6 trudnych historii poronień naszych czytelniczek

Gadaj Zdrów: Poronienie dotyka co 10. kobiety, a wciąż jest tabu. "Nie ma empatii, nie ma wsparcia"

Dowiedz się: 8 krzywdzących mitów o poronieniu. W te rzeczy nie wolno wierzyć

Historia macierzyństwa Zborowskiej, jak sama przyznaje, nie jest krótka, bo na rok przed zajściem w ciążę z Nadziejką, aktorka poroniła. Właśnie o te doświadczenia zapytały na Instagramie jej obserwatorki. Padło pytanie - "Czy nie bałaś się zajść w ciążę po stracie? Że znów możesz przeżywać tragedię, stres, niepewność?".

"No jasne, że się bałam. Jak zobaczyłam dwie kreski na teście, to moją pierwszą myślą było: ok, misja jest taka, żeby przetrwać te 3 miesiące. Nawet nie wiem, czy się uśmiechnęłam. Tak strasznie się bałam" - napisała Zborowska.

Fanki dopytywały też, jak szybko po poronieniu rozpoczęła ponowne starania.

"Dostałam zielone światło na próbowanie rok później. I udało się od razu" - wyjaśniła aktorka. 

To nie pierwszy raz, gdy Zborowska porusza trudne tematy dotyczące zdrowia. Otwarcie mówiła też o depresji i o czerniaku, na którego zachorowała będąc w ciąży. 

Aktorka w licznych wywiadach wspominała też, co było przyczyną jej poronienia. Lekarze zdiagnozowali u niej chorobę autoimmunologiczną, której wynikiem jest powstawanie zakrzepów krwi i niedokrwienie narządów. To właśnie prowadziło do problemów z zajściem w ciążę, a także z jej utrzymaniem. 

Gdy po poronieniu Zborowska zaszła w kolejną ciążę, musiała przyjmować zastrzyki i ograniczyć stres do minimum. Pod koniec 3. miesiąca ciąży zalecono jej nawet 4 tygodnie leżenia. Paradoksalnie, te trudy jeszcze zacieśniły więzy w jej związku.

- Takie przeżycia potrafią jeszcze bardziej umocnić relacje - opowiadała w jednym z wywiadów. 

Przeczytaj też: „Poroniłam, czy to przeze mnie?”. Nie pozwól by zawładnęły tobą wyrzuty sumienia

Czy artykuł był przydatny?
Przykro nam, że artykuł nie spełnił twoich oczekiwań.
Nasi Partnerzy polecają

NOWY NUMER

POBIERZ PORADNIK! Darmowy poradnik, z którego dowiesz się, jak zmienia się ciało kobiety w ciąży, jak rozwija się płód, kiedy wykonać ważne badania, jak przygotować się do porodu. Pobieram >

Pobieram
poradnik ciaza